Star Wars

Informace o fenoménu sci-fi fantastiky.

Kráčedlo AT-ST

Běžná sekce: 

AT-ST Kráčedlo AT-ST (terénní průzkumný transportér), je dvounohým kráčedlem používaným Galaktickou republikou během Klonových válek a zejména Impériem během Galaktické občanské války. AT-ST bylo kvůli svému tvaru a chůzi přirovnáváno ke kuřeti.

Wookieeové

Běžná sekce: 

Wookieeové či, přeloženo z jejich jazyka, Lid Stromů, jsou jedním z nejznámějších ras bytostí univerza Star Wars. Jsou to běžně dva metry vysocí humanoidní tvorové s dlouhou srstí, kteří pochází z planety Kashyyyk.

B1 bitevní droidi

Běžná sekce: 

B1 bitevní droid B1 bitevní droidi tvořili hlavní oporu droidích armád Obchodní federace a Separatistů. B1 byli pravděpodobně těmi nejpočetnějšími - a nejpostradatelnějšími - vojáky galaktické historie.

Imperiální stíhačky ve Star Wars

Běžná sekce: 

Imperiální stíhačky, tedy vzhledem k obsahu článku lépe řečeno malá vesmírná plavidla, tvořila masu vesmírné útočné síly Impéria. V bojích proti povstaleckým Rebelům a dalším hrozbám sázelo imperiální námořnictvo spíše na množství, než absolutní kvalitu, byť každý pilot procházel náročným výcvikem v akademii.

Páteř těchto plavidel tvořili stroje TIE. Mezi nimi rozlišujeme čtyři základní třídy, kterým se budeme věnovat v tomto článku – TIE Starfighter, TIE Bomber, TIE Interceptor a TIE Advanced.

Coruscant

Běžná sekce: 

Coruscant, planeta planet, svět pokrytý jedním velkým městem, který se nacházel v galaktickém jádru. V dlouhé historii galaxie univerza Star Wars byl zřejmě tím nejdůležitějším světem, sídlem mnoha mocností vládnoucích galaxii a to včetně Galaktické republiky a Impéria.

Planeta Coruscant ležela na křižovatce řady důležitých hyperprostorových cest a sloužila i jako výchozí bod hyperprostorových souřadnic. Souřadnice (0,0,0) tak inspirovaly i jedno z jejích označení, kterým je Trojitá nula.

Stránky

Subscribe to RSS - Star Wars

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.