Achilles

Symbol Achilla"Pojďte blíž, ať se co nejdřív setkáte se svým osudem!" Achilles v Illias, Kniha 20

"Situace je ve zkratce taková: Zničil jsem váš jediný únikový modul. Jste tu se mnou uvězněni. Já jsem Achilles. A vy už jste mrtví." Achilles, Druhá válka Duchů. Nepotvrzená nahrávka, pravděpodobný původ: nomádská černá propaganda

Achilles, přepis původního Αχιλλεύς či Achileýs, byl největší řecký hrdina, nejlepší z válečníků. Syn nereidy Thetis a Pelea, krále Myrmidonů z Phýlie v Thesálii. Vycvičil ho fénix a kentaur Cheirón. Účastnil se dobývání Tróje, ve kterém se projevil jako rozhodující válečník. Poté byl zvěčněn Homérem jako hlavní postava eposu Illias.

Experimentální projekt "Válečník" byl vyvinut ALEPHem za účelem využití velkého potenciálu biosyntetického válečného projektu, který by byl schopen disponovat vlastnostmi TAGu v kompaktním balíčku lidské velikosti. Díky přidělení ohromného rozpočtu vznikl po několikaletém vývoji v rámci projektu "Válečník" prototyp AR-1. Bylo použito biosyntetické tělo Lhost vybavené umělými svaly, kybernetickými mikromotory ve všech kloubech a pořádně vystuženou kostru (ta jedvakrát pevnější než lidská a složená z vrstveného vápníku a supratitanu). Všechno je ovládáno dvojitou nervovou soustavou, urychlenou experimentálním wetwarema chráněným nenápadným pancířem, kryjícím životně důležité i jiné body. Perfektní tělo a dokonalý stroj na zabíjení v lidské podobě. Bohužel, veškeré pokusy nahrát opravdové dovednosti z Kostky selhaly. Lidský mozek bohužel nebyl schopen zvládnout všechny informace dodávané tělem Lhost AR1.

ALEPH tento problém vyřešil vytvořením nové, umělé osobnosti, která byla schopná prototyp ovládat. Pro AR-1 byla potřeba identita největšího válečníka světa. A byl to Homér, který ji poskytl: Achilles, prchlivý hrdina. Achilles byl stvořen tak, jak je jeho vzhled vypodobněn v Illias – během éry jeho největší síly. Jeho vzhled je přitažlivý a impozantní, s mohutným, silným tělem a vypracovanou muskulaturou. Stačí jeden pohled na Achilla, abyste poznali legendu. Ostrý a pronikavý, v podivné a proměnlivé modro-šedé. Jediným nesmlouvavým pohledem dovede odsoudit, zastrašit a zlomit i toho nejstatečnějšího a nejzocelenějšího muže. Jeho ústa připomínají staré sochy asyrských králů – zocelené a značící vůli tvrdou jako kámen. Ve věku, kdy je krása jen otázkou ceny, je Achilles jejím ztělesněním, krásné a mocné tělo vyvážené do perfektní harmonie a symetrie, prototyp lidské tělesné dokonalosti.

Achilles

Je vynikající voják, schopný v okamžiku vypočítat všechny proměnné, které jsou v boji, a s absolutní jistotou se pak rozhodnout. Všechny muže převyšuje v odvaze, touze po slávě a v zápalu, s jakým koná ty nejslavnější vojenské činy. Bohužel, je také schopen ukvapených projevů násilí a brutality, přesahujících vše, co si lze představit. Jeho deduktivní myšlení může být zastíněno jeho ohromnou zlobou a touhou po slávě. Je strašlivým nepřítelem a tím největším z válečníků – je zkušený, silný, odvážný a chytrý, ale je jak člověkem, tak monstrem. Všechny jeho přednosti mají temnou a pochmurnou stránku, nesmiřitelný aspekt, hlubokou studnou zuřivosti a zoufalství. Jeho bestiální část je plna vzteku a když se projeví, lidská část zmizí a nezůstanou žádné jiné pocity, než jen do běla rozpálená zuřivost. Achilles zdědil po svém vzoru legendární velitelské schopnosti i autoritu a jeho síla zčásti spočívá ve schopnosti uklidnit a nadchnout své muže. Stačí, aby vydal jediný rozkaz a tisíce mužů ho budou beze slova následovat do boje. Ačkoliv je taktickým géniem, Achilles pohrdá stejnou měrou všemi nepřáteli, přesvědčen o tom, že se svými Myrmidony nemá v boji ani v disciplíne konkurenci. Ostatní důstojníci ho nenávidí pro jeho aroganci, tvrdohlavost a totální neschopnost přijmout jakoukoliv jinou cestu myšlení než "síla vše přemůže". Tak jako tak, jeho muži ho uctívají jako krutého a strašlivého boha a považují ho za nesmrtelného a nezničitelného.

ALEPH nesvěřil Achilla žádné z ostatních mocností v Lidské sféře a používá ho jako vlastní stroj na zabíjení. Achilles, považovaný za "osobu hromadného ničení", slouží jako bestie, kterou může ALEPH kdykoli pustit ze řetězu. Jako šampión ALEPHu se objevuje tam, kde je potřeba brutální a rázné řešení. Je to on, kdo nese zástavu lidství ve válce proti EI, i když zabíjel i v obchodním konfliktu a ve Válce o Paradiso, nemluvě o neznámém počtu utajených operací. Od svého stvoření před vice než deseti lety putuje od války k válce a plní tajné rozkazy ALEPHu. Achilles už nedovede žít bez boje. U táborových ohňů se šeptá, že žije jen válkou a že s ní i spí, protože už jen ona ho dokáže uspokojit.

Běžná sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.