Ajax Velký, myrmidonský důstojník

SymbolAjax (v klasické řečtině Αἴας), taktéž známý jako Ajax Velký či Telamonský Ajax, je legendárním hrdinou řecké mytologie. Válečný král Salamíny a syn Telamonův se účastnil Trójských válek a Homérem byl v Iliadě popisován jakožto nejvyšší ze všech Achájců, přičemž v síle a obratnosti byl lepším už jen Achilles. Statečný a tvrdohlavý, byl jedním z hlavních řeckých kapitánů během obléhání Tróje, ačkoli ne tak schopným jako Achilles nebo Odysseus. Ajax, pilíř achájské armády, vynikal tím, že byl jediným hrdinou Iliady, který nikdy nezískal pomoc od jakéhokoli z bohů.

Poznámky od Thamyse Aoidose pro informační službu S.S.S. "Ajax je neprorazitelnou zdí Útočné subsekce. Možná není tím nejchytřejším důstojníkem, ale zcela jistě je tím nejtvrdším. Hora, pravý bitevní kolos."

Oproti tomu, co se obvykle traduje, Ajax Velký, jeden z největších hrdinů Myrmidonů Útočné subsekce, není rekreací vytvořenou ALEPHem. Narozen se jménem Glaboros DG-056, tento Myrmidon s příznačnou historií si přezdívku Ajax Velký vydobyl v boji, potem a krví. Tedy hlavně krví, z níž většina patřila jeho nepřátelům.

Glaboros DG-056 byl prvním úspěchem projektu "Předchůdce", byť jen částečným úspěchem. "Předchůdce" bylo označení pro první fázi experimentálního projektu "Válečník", který vyvrcholil v prototypu AR-1, úžasném lhostu, do kterého byl nakonec stažen Achilles.

Cesta k AR-1 byla velmi, velmi dlouhá, s tucty experimentálních lhostů vytvořených při hledání dokonalého humanoidního T.A.G.u. Seznam překážek ve vývojovém procesu byl nekonečný. Síla artikulačních mikro motorů musela být v rovnováze se strukturální odolností posílených kostí, váhou zbroje a taktéž dodatečnými systémy. Ale hardware není víc než jen mechanismy... drobné nuance, to umění, leží v softwaru, biowaru a wetwaru. A právě tam se objevila chyba. Velké množství neuronálních linek muselo zpracovat informace poskytované pokročilým tělem Glaboros DG-056, což způsobilo přetížení senzorů, které zničilo křehkou rovnováhu jeho wetwaru. Výsledkem bylo, že Glaboros získal silné a ohromné tělo, mocný a odolný lhost, ale s biosyntetickým mozkem neschopným dosáhnout svého plného potenciálu. V tomto těle mohl být Glaboros DG-056 výjimečným válečníkem, ale nikdy taktickým géniem, kterého ALEPH potřeboval. Bylo jasné, že AI bude muset odložit Glaboros stranou a vytvořit velmi odlišný aspekt, aby mohl pokračovat v projektu "Válečník".

Ajax

Nicméně investice v Glabor DG-056 nemohla být vyplýtvána. Přes to všechno byl starý dobrý Glaboros ve fyzické rovině ohromným úspěchem. Prošel řadou testů a znalosti při nich získané se pro budoucího Achillea ukázaly nevyčíslitelně cennými.

Po testovací fázi byl Glaboros DG-056 rychle poslán do dějiště operací na Paradisu, kde se začala utvářet jeho legenda. Jeho impozantní výška, kolosální síla i odvaha a dychtivost tváří v tvář nepříteli jej změnily v lidské beranidlo, které bylo bez otázek následováno všemi Myrmidony. A právě uprostřed bitevní vřavy se stal Ajax vůdcem a právě tam mu Myrmidoni, žijící řeckou kulturou, dali jméno Ajax Velký.

Od té doby bylo jméno Glaboros DG-056 vynecháváno z oficiálních záznamů a jméno Ajax je to, které Myrmidoni oslavují, když útočí na nepřítele. Ajax se stal válečníkem tak ceněným jako nečekaným, takže ALEPH zajistil, že je pro něj vždy připraveno další tělo "Předchůdce". Dokonce ani příchod Achillea, s jeho charisma a přirozenými vůdčími schopnostmi, nezastínil Ajaxe, vždy schopného samostatně se vyznamenat v chaosu boje. A v kterékoli chvíli, kdy Útočná subsekce nepotřebuje taktický smysl pro detail a místo toho potřebuje násilí a brutalitu ve frontové linii, je Ajax Velký bestií vyvolenou velet ocelové záplavě Myrmidonů.

Běžná sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.