Briscardi, 8éme Régiment d'Infanterie de Montagne

Symbol"Ardet et Audet" (Hoří a troufá si) Motto 8éme Régiment d'Infanterie de Montagne.

"Myslíte si, že do toho mrazivého pekla byli umístěni jen kvůli tomu, že jen elitní jednotky jsou schopny ho vydržet? Ne... Pravda je taková, že byli posláni tak daleko, protože právě tam mohou způsobit nejméně problémů..."

Plukovník Yevgueni Voronin, Kozácké diplomatické oddíly. První expediční jednotky hodnotícímu zasedání Paradisa. Lokální kanceláře O-12. Matr.

Briscard: francouzské slovo odvozené od "brisque", označení popisující znovu zapsaného vojáka. V napoleonské éře byl termín "briscard" používán ve spojení s vojáky veterány.

[Vyňato z Pomocného univerzálního slovniku, zjednodušená verze, Manaheim, Concilium Prima.]

Merovejské horské pěchotní jednotky jsou nedílně postaveny okolo veteránů, zkušených vojáků sloužících svou druhou službu. To je z toho důvodu, že vyvinuté bojové instinkty jsou nepostradatelným požadavkem k přežití v mrazivém pekle panujícím v Paralelních horách, kde jsou prostředí a počasí stejně nebezpečné jako ti nejhorší nepřátelé, které můžete najít kdekoli na planetě Dawn. Nicméně důvodem pro přítomnost těchto jednotek mezi vrcholky Paralel není klimatologie. Ani sem nebyly umístěny, aby zachraňovaly zraněné alpinisty. Briscardi chrání východní hranice Merovejska proti nepřátelským nájezdům. Pradávný domov antipodích válečnických klanů jako jsou Ledové tesáky a Bílé nože, považovaných za ty nejagresivnější a nejnebezpečnější z této divoké rasy, Paralelní hory jsou plné jeskyní, tunelů a horských stezek, objevujících se a mizejících v neustálých lavinách a mikro zemětřeseních.

Zpočátku bylo hlavní misí Briscardů krotit, vypuzovat a vyhlazovat nájezdnické vlny antipodích klanů. Nicméně, od dob Ariadnijských komerciálních konfliktů, se taktéž museli vypořádat s týmy speciálních operací velkých sil Sféry snažících se infiltrovat ariadnijské teritorium ve špionážních misích. Také se zapletli s žoldáckými skupinami sloužícími mega korporacím v hledání cenného Tesea a, v nedávné době, s technifikovanými jednotkami [Utajeno: Nedostatečná bezpečnostní úroveň] původu.

Briscardi

Nicméně nic z toho briscardy netrápí. Jejich operační profil není podobný jiným speciálním jednotkám, které se normálně specializují na tajné, hlídkové a chirurgické operace. Briscardi nejsou skalpelem, ale kladivem. Jejich běžnou misí je najít a zničit; lokalizovat nepřítele a eliminovat jej, jednoduše a přímo, bez zbytečné jemnosti. Dostat se tam rychle a udeřit tvrdě, to je to, co je očekáváno od členů sil Réponse Rapide Merovingienne. To očividně nejsou mise pro obyčejné vojáky a to je důvodem, proč je regiment postaven jen na veteránských jednotkách; vojácích, kteří se znovu zapsali poté, co odsloužili svůj vyjednanou službu.

Je nezbytné být hodně motivovaný pro přijetí tohoto zařazení. Briscardi jsou těmi, kteří, poté co byli demobilizováni, nejsou schopni si znovu zvyknout na civilní život, který považují za skutečný očistec pro muže činu. Tito veteráni se vracejí k armádě, protože to je pravděpodobně jediná věc, kterou mohou v té chvíli udělat, jediná věc, která je uspokojuje. Je to taktéž příležitost znovu zažít bojový adrenalin, který jim kompenzuje jejich tvrdý úkol. Fyzická odolnost se vyvine prostřednictvím klimatických podmínek, ale i psychologická síla ducha je posilována tím, jak regiment žije v neustálém stavu oranžového poplachu; připraven na jakoukoli poplašnou situaci, s vědomím toho, že byl nasazen do izolovaného místa na mapě bez jakékoli přímé podpory. Nicméně jakkoli daleko mohou být od domova a dokonce i tehdy když musí bojovat jen za čest svého praporu, jsou briscardi vždy rozhodní v bitvě, symbolizují skutečného ducha zkušeného merovejského vojáka.

Běžná sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.