Tým Mirage-5

Symbol Mirage-5Poručík Margot Berthierová, zařazení Mirage-5

"Zaútočit jako blesk z čistého nebe, dorazit jako s úderem blesku a zmizet dřív, než se nepřítel vzpamatuje."

Operační doktorína týmů Mirage.

"Comme l´eclair" (Jako blesk, fr.) – zkrácená verze na insignii

Týmy Mirage jsou malé speciální jednotky, původně vytvořené merovejskou armádou k provádění vojenských operací označovaných jako "chirurgické": rychlé, velmi tvrdé a prostě ohromující, bez nutnosti utajení. Mise pro týmy Mirage jsou vždy velmi riskantní a se zvýšeným počtem ztrát.

Tým Mirage-5, tvořený Berthierovou a Durocem, je jedním z nejstarších a nejúspěšnějších týmů. Poručík Margot Berthierová je bývalý poddůstojník merovejských výsadkářů, odkud přešla do Velitelství speciálních operací Vojenské rozvědky armády Ariadny. Také vedla výsadek útočného komanda na Osvobozeneckém území Ariadny, které provedlo několik extrémně úspěšných útoků proti silám PanOceanie, které se pokoušely o postup v tomto území.

Kvůli vysokým ztrátám, k nimž docházelo při každé misi, však komando postupně ztratilo údernou sílu. Po půl roce činnosti, jedinými přeživšími z komanda byla pouze ona a další poddůstojník, což vedlo k rozpuštění komanda. Aby se dostala přes smrt svých spolubojovníků, požádala Margot o přeřazení k Moblotům, merovejské těžké těchotě. Nové prostředí jí umožnilo, aby se uklidnila a zdokonalila své bojové schopnosti. Poté, co načerpala nové síly, přešla Margot zpět k rozvědce. O několik misí později byla opět zařazena k týmům Mirage. Mezi rozvědkou byla jediná, která byla zapsána po absenci zpět do Mirage týmu. Berthierová má pověst chytrého, tvrdého a mazaného důstojníka a také vynikajícího střelce.

Má svůj typický smrtící styl, charakterizovatelný její naprostou přesností a téměř zvrhlou lehkostí, s kterou plní své povinosti. Během jedné ze svých misí potkala Duroca, odhadla jeho potenciál a naverbovala ho k týmům Mirage. Od té doby tvoří uzavřeným taktický tým, kryjí si navzájem záda. Margot je mozkem a střelkyní týmu, zatímco Duroc tvoří svaly a poskytuje psychologický efekt extrémního a náhlého násilí.

Margot a Duroc

Seržant Duroc, zařazení Mirage-5

"Dokážu urvat chlapovi nohu z kloubu a umlátit s ní šestnáct jeho kámošů. To bylo dobrý umět, když jsem byl za mřížema. Tuším, že to je ten důvod, proč mě chtěj v armádě. Jo, říkaj, že moje práce není nic víc než mlácení a zabíjení, ale já tomu raději říkám nějak jako snižování stavů nebo úklid baráku..."

Výňatek z hodnotícího pohovoru pro Mirage-5

Duroc je jeden z mála Psích ksichtů schopných provést bojový výsadek, ať už s padákem nebo z helikoptéry. Instinktivní strach z létání, kterým většina Psích ksichtů trpí, v kombinaci se stresem a vzrušením z blížícího boje za běžných podmínek vyvolá jejich proměnu v Psí válečníky, bohužel s často až nešťastnými následky pro vozidlo a zbytek posádky. Seržant Duroc nemá silnější vůli než ostatní Psí ksichty, ale přítomnost poručíka Berthierové má na něj výrazný tišící efekt.

Angelo Lafayette Duroc pochází původem z Korsiky a přesně odpovídá klasickému korsickému stereotypu - je prudké a strašlivě mstivé povahy. Zbožňuje chaos, své mládí strávil ve slepé válce proti jakémukoliv vzniklému řádu a to se časem nezměnilo. Duroc byl také přiliš násilnický, aby byl součástí týmu na Psí zápasy – a že už musíte být mimo měřítko možné brutality, aby vám zakázali hrát. A tak sloužil čtyři roky v pluku Psích válečníků, přiřazeném k Tatarům. Duroca brzy přestala bavit povinná disciplína jednotky, a tak opustil pluk, aby se stal instruktorem boxu v námořní škole v Dalniy. Ve volném čase pracoval jako vymahač pro místního kápa, dokud nezašel ve své práci příliš daleko, za což si odseděl pět let za vraždu.

Ale jakmile byl propuštěn z vězení, vrátil se k původní práci a obnovil starou rutinu násilí a alkohololu. Když byl najmut, aby se postaral o merovejskou agentku, která se toulala po docích a příliš se vyptávala, předpokládal, že půjde o lehkou práci. Bohužel, agentka byla lepší, než předpokládal a Durocovi se poprvé nepovedlo vyřídit "zakázku", když se chytil do své vlastní pasti. Podle všech zákonů logiky i drsných špionážních románů měl tehdy Duroc zemřít. Ze záhadných důvodů Margot ušetřila jeho život. Pln obdivu (a navíc s uvědoměním, že poté, co se dal chytit, bude jeho pozice poněkud nejistá) se Duroc rozhodl chytit býka za rohy a krásné agentce pomoct. Poté, co mise skončila, domluvila Margot bývalému Psímu válečníku návrat k jeho původnímu pluku, který skončil jeho přeřazením do Mirage týmů. Od té doby vykonává Duroc nebezpečné úkoly pro armádu Ariadny spolu s Margot a dokud je po jejím boku, tak mu létání nevadí.

Běžná sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.