Bojová loď Dethdeala

Předpokládá se, že Dethdeala je jednou z nejstarších existujících lodí takovéto velikosti, jelikož k prvnímu střetu s ní došlo 30 let před Třetí válkou o Armageddon. Původně to byla vlajková loď vojevůdce Urgutze Dregraka, nyní se ale zdá, že Dethedeala po nedávné změně kapitána i posádky zmizela ze své výjimečné pozice v posledních částech války.

Bojová loď Dethdeala

Dregrak byl prudký a nesnesitelný ork, známý pro přílišnou sebedůvěru ve své schopnosti a přehnaně optimistický pohled na svůj osud. Dregrak byl součástí jedné z největších orčích vln, které dorazily na Armageddon, a rozhodl se pro hazardní bombardování místo vlastního vylodění s tvrzením, že čistí cestu pro útok, přičemž nicméně způsobil mnohem větší škody svým orčím rivalům než imperiálním nepřátelům. To, že Dregrak pro nejsilnější bombardování vybral sektory, kde operovaly vlastní jednotky Grazghkulla, může být jen stěží náhodou.

Když se Dregrak nakonec odvážil na povrch planety, jeho tažení nemělo dlouhého trvání, jelikož se jemu nepřátelské Smrtící Lebky, spolu s přeběhnuvším imperiálním guvernérem Hermanem von Strabem, teleportovaly na palubu Dethdealy a pobily většinu lodní posádky během Dregrakova pozemního útoku. Uvězněn na povrchu s většinou svých sil pobitou nebo opuštěnou na Dethdeale, se Dregrak brzy vytratil. Ať už byl poslední úder zasazen člověkem či orkem, což se asi nikdy nedozvíme, je nepravděpodobné, že by Grazghkull trpěl mnoha výčitkami nad ztrátou problematického a nedůvěryhodného Urgutze Dregraka.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.