Bojová loď třídy Oberon

Bojová loď třídy Oberon je neuvěřitelně vzácným plavidlem, velmi ranou variantou třídy Emperor, a po slavných úspěších svého dobře známého předchůdce je postupně stahována.

Třída Oberon samotná byla pokusem navrhnout loď, která by byla teoreticky schopná poradit si se všemi druhy hrozeb a to bez neustálé závislosti všech dosud existujících tříd této velikosti na doprovodných lodích. Ačkoli postrádá čisté pokrytí arzenálem, čímž se vyznačuje třída Emperor, celkově si Oberon ponechává veškerou hrozivou palebnou sílu předchozí verze, zatímco přidává dvě ničivé dalekodosahové baterie kopí na každém z boků.

Často používaná v nebezpečných ozbrojených hlídkách s malým či žádným doprovodem, třída Oberon je schopná využívat svého skvělého senzorového průzkumu, aby umožnila kapitánovi posoudit povahu potenciální hrozby dlouho předtím, než je ta upozorněna na vlastní přítomnost bojové lodi, což je faktor, který dává třídě Oberon nadvládu nad většinou ostatních lodí v této roli. V boji Oberon postrádá ničivou sílu tříd Retribution a Apocalypse i ohromné perutě útočných letadel, které může nasadit třída Emperor, ale stále se prokazuje být velmi schopnou lodí v linii, s potenciálem na zničení jakéhokoli nepřítele, kterému může čelit.

 

Slavné lodě Třetí války o Armageddon

Zelené jezero

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.