Bojová loď třídy Void Stalker

Prakticky po celou Gothickou válku se eldarské flotily skládaly hlavně z doprovodných lodí s pár křižníky. Nicméně po bitvě u Gethsemane a alianci četných eldarských pirátských flotil s lordem Ravensburgem byla mezi hvězdy vypuštěna nová hrozba. Void Stalker je vrcholem eldarské hvězdicové technologie kombinující silnou výzbroj s vysokou rychlostí a pohyblivostí; je to výzva kterékoli lodi v sektoru Gothic.

Bojová loď třídy Void Stalker

Jasná hvězda, jejíž jméno bylo zjištěno až později, byla vlajkovou lodí korzárské bandy, která se přezdívala Popravčí. Byla poprvé spatřena, jak opouští oblast okolo mlhoviny Graildark. Velmi krátkou dobu poté však byla spolu s početnou skupinou doprovodných lodí a křižníků rozeznána, jak ničí nájezdnickou flotilu v subsektoru Lysades. Jasná hvězda také sehrála podstatnou roli v proražení blokády Lethe, když zničila velký křižník Nezastavitelný vztek a několik doprovodných lodí, a poničila dva křižníky Chaosu. Eldaři tvrdí, že Jasná hvězda nebyla před, během ani po Gothické válce nikdy v bitvě poražena.

Další Void Stalker byl také mnohokrát viděn, jak se v nějaké soukromé krevní mstě žene proti orkům ze Seskupení Kyklop. V několika případech se toto záhadné plavidlo objevilo během imperiálního bombardování pozemních pozic orků a použilo svých sofistikovaných zbraní, aby vyhladilo celá sídliště zelenokožců. Kolují zvěsti, že tato loď byla nakonec zničena, když se pokoušela sama dobýt orčí Hulk (později byla rozeznána jako Utrpení Platey).

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.