Gothická válka: 144.M41 Pevnosti Blackstone

Impérium bylo obklíčeno mnoha flotilami Chaosu vedenými jednotlivými válečnými pány (odhady se liší od osmi nepřátelských flotil po dvacet a více). Každá byla soupeřem jakékoli bitevní skupině, kterou mohl lord admirál Ravensburg sestavit. Jedna z nich, vedená nenáviděným Abaddonem samotným, pak tvořila nejvážnější hrozbu ze všech.

 

Stanice Lukitar

S hrozbou Abaddonova Zabijáka planet vznášející se nad nimi se mnoho imperiálních světů vzdalo bez boje. Subsektor po subsektoru se vymykal imperiální kontrole a spolu s nimi i množství loděnic a orbitálních doků. Jak Impérium čelilo vzrůstajícím obtížím při opravách svých plavidel, stavba nových se stala ještě méně možnou. Se svými kritickými prvotními útoky mohl Chaos docela dobře vyhrát válku ještě předtím, než ta vůbec začala.

Byla zde nicméně jistá naděje pro imperiální námořnictvo. Na opuštěném měsíci obíhajícím plynného obra v systému Lukitar byla továrna Adeptus Mechanicus. Technokněží zde už prozkoumávali vědomosti svých předchůdců, aby odhalili znalost účinnějších zbraňových systémů, efektivnějších motorů a lepších generátorů štítů. Několik imperiálních lodí bylo vybaveno těmito vylepšenými systémy, ale výsledky nebyly nikdy zcela uspokojivé. Loď mohla vždy poskytnout jen omezené množství energie a pokud byly vylepšeny zbraně, bylo to na úkor komunikace; pokud byl zvýšen výkon motoru, nemohly být udrženy generátory štítů. Výzkum pokračoval, s každým novým krokem vývoje lehce úspěšnějším než ten poslední.

Pak dorazily Abaddonovy lodě. Komodor Vandez velící 202 červené švadroně skládající se ze čtyř fregat třídy Sword, které byly prvními imperiálními plavidly, které viděly Abaddona po jeho útoku na Blackstone IV.

2. psí hlídka, 19. den Aphrodaelu, systém Lukitar. Zprávy ze strážních stanic byly správné. Naše senzory rozeznaly energetický puls nepředstavitelné síly. Posádka si s obavami šeptá o Zabijákovi Planet, ale ten byl naposled viděn na Saviouru, 65 světelných let daleko. Pokračujeme plnou rychlostí k prozkoumání této skutečnosti.

9. hlídka, 19. den Aphrodaelu, systém Lukitar. Dokonce, i když to vidím na vlastní oči, nemohu tomu uvěřit! Několik renegátských hlavních lodí míří do systému s tuctem doprovodných plavidel. S nimi je pevnost Blackstone! Nevěřím svým očím, ale je to pravda! Vypadá jinak, víc organicky; nějak živě, pokud je to tedy možné. Naše senzory rozeznaly několik zbraňových systémů, které nejsou svou konstrukcí imperiální. Jak se jim podařilo vzbudit netvora? U Císařovy krve, nabíjejí energii k palbě, dokonce i na takovou vzdálenost.

3. hlídka, 1. den Sanacleus, Immaterium. Nechali jsme za sebou to, co zbylo ze stanice Lukitar. Získaná pevnost Blackstone se ukázala takřka nedobytnou pro naše zbraně, tedy těch několika, kteří se dokázali probojovat tak daleko, aby ji napadli. Má zbraně, které jsem nikdy neviděl, ani při bojích s eldarskými piráty nebo při honbě na nájezdníky Fra'al v Bhein Morr. Pevnost změnila stanici Lukitar v trosky, což jí zabralo jen několik minut se vší tou výzbrojí, kterou nesla. Je to jen sedm světelných let dlouhý skok odsud na Brinagu, kde je umístěna Blackstone VI. Pokračujeme plnou rychlostí na Brinagu, abychom ji varovali před útokem, neboť se obávám, že se zrádci budou pokoušet získat další z Blackstone. Modlím se Císaři, abychom byli schopni je zastavit.

Dokonce i přes Vandezovo varování, bylo k obraně Blackstone VI ponecháno jen málo lodí. Jako u získání první pevnosti, měli následovníci Chaosu nějaký způsob, jak kontrolovat pevnosti Blackstone z dálky, jak vyřadit její energetické systémy a vytvořit z ní smrtící past pro desítky tisíc členů posádky na její palubě. Systém Brinaga padl do Abaddonových rukou čtyři měsíce po útoku na Lukitar.

 

Nesrovnatelná síla

Zatímco lord admirál Ravensburg přemýšlel nad četnými vojenskými a logistickými problémy, kterým čelil jeho izolovaný sektor, byl navštíven inkvizitorem Horstem. Co mezi nimi proběhlo, nebylo nikdy zaznamenáno, ačkoli se obecně věří, že ctěný inkvizitor řekl Ravensburgovi o Ruce Temnoty a Oku Noci. Byl sestaven plán pro znovuzískání pevností Blackstone a to spíše úskokem než otevřeným útokem. Nicméně, než jeho plány dosáhly jakýchkoli viditelných výsledků, přišly zprávy o dalším útoku Abaddonovy flotily, tentokrát na Blackstone I v systému Fularis. Z vraku lodi nalezené mířící k hvězdě Fularis byl získán osobní záznamník prvního poručíka Elijaha Borgii:

"Dneska máme štěstí. (Abaddonova flotila) zaútočila z opačné strany Fularis II, což znamená, že se bude muset vypořádat s orbitálními a planetárními obrannými systémy, aby se dostala k Blackstone I. Akorát jsme pro takový případ vylepšili na Fularisu II naše zbraně a pochybuji, že dokonce i se dvěma pevnostmi, může nepřítel přežít."

Borgiův původní optimismus měl být tvrdě rozmetán:

"Dvě pevnosti Blackstone zakotvily pět tisíc líg od sebe, nějakých sedmdesát pět tisíc líg od Fulraisu II a tak akorát mimo dosah našich zbraňových platforem, krom palebných postavení torpéd. Zaznamenáváme nárůst energie v obou pevnostech: kvůli něčemu nabíjejí. Technokněz Flavix tvrdí, že je mezi nimi nějaká energetická výměna. U Císařových zubů, teď to můžu sám vidět, linie vlnící se energie pojící dvě pevnosti dohromady. Napětí stále stoupá, energetický proud je stále víc viditelný. Ten zatracený astropath teď křičí, řve cosi o trhlině do warpu. Jaký v peklech zrozený trik zkouší? Ó můj... "

Jiný zaznamenaný důkaz odkazuje směrem na energetický paprsek, který byl vypuštěn na Fularis II. Odůvodněná byla plně zasažena, její štíty v okamžiku přetíženy a vnější trup se zcela vypařil, jak energetická vlna přecházela přes loď. Fularis II byl později nalezen zbavený atmosféry a s povrchem přeměněným v kamenitou pláň. O Blackstone I zde nebylo známky.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.