Hvězdná pevnost třídy Ramilies

Hvězdné pevnosti třídy Ramilies tvořily významnou roli v imperiální strategii už od nejranějších dnů Velké křížové výpravy. Byly navrženy, podle legend Mechanicus, artisan magosem Lianem Ramilies z materiálu standardní konstrukční šablony získané při očišťování "kamenného světa" Ulthanx. Hyperplazmatické energetické vodivé systémy používané pevnostmi Ramilies jsou nyní pro technokněze stěží pochopitelné, ale díky systému standardních konstrukčních šablon je stále možné jej vyrábět, přičemž mají zaručenou životnost více než 3000 let. Z daleka největší výhodou Ramilies je, že jejich mocné generátory mohou vytvořit warpovou bublinu okolo celé této stavby, což jí umožňuje, spolu s pomocí sedmnácti navigátorů a doprovodné flotily remorkérů, zásobovacích lodí, válečných lodí a systémových plavidel, vstoupit do warpu a být vlečeny do jiných hvězdných systémů.

Hvězdná pevnost třídy Ramilies

Tato operace, vždy nebezpečná, vyústila ve ztrátu více než dvanácti set hvězdných pevností Ramilies při jejich deseti tisících letech služby Císaři. Nicméně každá takováto cesta zkrátila imperiální kampaně o celé roky, když umožnila imperiální flotile přesunout na frontovou linii opravné, velící a zásobovací zázemí, což ušetřilo lodě od dlouhých zpátečných cest do stálých zásobovacích základen nebo opravných doků daleko od válečné zóny.

Ramilies samotné jsou těžce vyzbrojené, jelikož využívají své role a plné schopnosti ubránit se v případě nutnosti celé flotile útočníků. Příležitostně jsou odveleny na místa, kde fungují jako stálá postavení orbitálního bombardování nad zúčastněnými světy nebo jako součást obrany životně důležitého systému. V každém případě má Cypra Mundi mezi šesti a osmi z těchto gigantických pevnosti, které jsou součástí orbitálního prstence. Některé jsou využívány jako vesmírná výzkumná stanoviště Adeptus Mechanicus pro projekty příliš tajné na to, aby byly umístněny poblíž jakéhokoli obydleného světa. Další náleží Inkvizici, která je využívá jako tajné pevnosti této tajemné a všemocné organizace. Během staletí byla rouhačské rebelské hvězdné pevnosti viděny, jak podporují zrádcovské flotily Chaosu. Tyto hrůzy jsou připojovány k pokřiveným parodiiím, takže jsou zuřivě pronásledovány kapitány imperiálního námořnictva, ale poslední potvrzené zničení jedné z nich proběhlo v M39 v Tauranské anulaci. Orčí nájezdníci dobyly ochromené Ramilies nejméně v šesti případech, z nichž nejznámnější je Skaggerakský incident flotily Segmentum Obscurus v 975.M41.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.