Lodě Ultramariňáků

Bojové bárky

Jsou to hlavní lodě flotily Ultramariňáků. Jsou to obrovská bombardovací i útočná plavidla navržená k tomu, aby fungovala jako velitelství přo invazi nebo kontrolní stanoviště. Jsou hrozivě vybaveny bombardovacími věžemi pro podporu výsadků. Většina vnitřních prostor je věnována útočným a výsadkovým plavidlům různých typů, včetně opancéřovaných a těžce ozbrojených Thunderhawků či výsadkových modulů. Bitevní bárky mohou v jediném výsadku rozmístit až tři kompanie mariňáků i s jejich podpůrnými zbraněmi a vozidly. Také na své palubě mají boční zbraňové baterie pro vypořádání se s orbitální obranou. Normálně mají kapituly dvě nebo tři tyto hrozivé lodi, ale Ultramariňáci jich mohou nasadit pět, a to z toho důvodu, že je sektor Ultramar tradičně závislý na jejich námořní ochraně.

Mezi ultramariňácké bitevní bárky patří:

Pro Merito

Ztracena ve warpu při přesunu k potlačení rebelie na Tar Centiri; na planetu byl Inkvizicí uvalen exterminatus poté, co se projevil plný rozsah démonické posedlosti místní aristokracie.

Aeternus

Nejstarobylejší bitevní bárka mezi loděmi Ultramariňáků.

Emperor Incarnatus

Považována za neobyčejné posvátnou a proto i šťastnou loď.

Adsidus

Tato loď byla velitelstvím lorda Canastry při útoku na Hydra-9, během kterého byla v třídenní bitvě získána celá planeta.

Seditio Opprimere

Zničila heretický křižník Sporošpičák.

Lord Laomedon

Vybudována, aby nahradila Pro Merito.

 

Útočné křižníky

Útočné křižníky jsou mariňácká plavidla rychlé reakce, obvykle s celou kompanií mariňáků na palubě a vybavené na to, aby je dostaly na planetu hned, jak dosáhnou cíle. Rovněž nesou bombardovací kanóny k podpoře pozemních jednotek. Ultramariňáci udržují stálou flotilu deseti útočných křižníků, ačkoli toto číslo se může zvýšit, pokud to situace vyžaduje. Nejslavnější, Vae Victus, je často používán k samostatným úkolům. Mezi další slavné útočné křižníky patří Iter Splendere, Fidelis, Internecio a Accipiter.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.