Vlčí smečky

Na okrajích imperiálních systémů žije množství renegátů, exilantů a žoldáků. Bez vedení a ochrany Císaře obvykle většina těchto lidí upadá do služeb temných sil, ale u mnoha z nich tomu tak není. Ukrývající se na okrajových světech, neobydlených měsících nebo na pásech asteroidů, tito muži tvoří pirátské flotily. Jejich řady jsou naplněny dezertéry z imperiální gardy a imperiálního námořnictva, stejně jako těmi, kteří utíkají před tvrdým imperiálním právem a rozsudky ve vzdálených systémech. Mnozí z nich jsou rebelujícími skupinami, které se považují za bojovníky svobody proti tyranii imperiální vlády.

Pirátské základny působí jako bezpečná útočiště pro každého kriminálníka, ničemu, heretika a rebela z celého Impéria. Tito lidé žijí z obchodníků Impéria a zásobovacích konvojů. Tato pirátská útočiště jsou trnem v boku Impéria, napadají předsunuté základny i izolované kolonie a přepadají transportní plavidla. Pirátské flotily jsou vytvořeny ze směsice ukradených a zachráněných lodí, často upravených transportních plavidel získaných při nájezdech. Postrádají palebnou sílu pro boj flotily proti těžce opancéřovaných a ozbrojeným válečným lodím Impéria, takže se musí spoléhat na překvapivé přepady a útoky typu udeř a uteč, přičemž vždy využívají své duchaplnosti, aby byli krok před loděmi imperiálního námořnictva.

Jednou z četných povinnosti imperiálního námořnictva je ničit tyto pirátské základny a udržovat obchodní cesty bezpečné pro obchodnický provoz. Pirátské základny, které nejsou nalezeny a zničeny, obvykle rostou a rostou, soustřeďují mnoho lodí a mužů, dokud není systém tak zamořen nájezdníky a lupiči, že to ohrozí bezpečnou vládu a stabilitu systému. Poté musí imperiální námořnictvo zahájit v oblasti velkou operaci, prolétnout asteroidovými poli a vyslat týmy, aby vyhledaly a vyčistily základny a pirátská doupata. V případě velkého útoku se pirátská flotila raději rozptýlí, než by bojovala, uteče, aby vytvořila nové skupiny v okolních systémech. Mnohé lodě poslané do čelních linií jsou zaměstnány obranou konvojů před pirátskými vlčími smečkami, jak jsou přezdívány imperiálními posádkami.

 

Pirátští velitelé

Pro vůdce pirátů je obtížné kontrolovat své nevyzpytatelné síly, pirátská flotila je často tvořena z mnoha různých frakcí a jednotlivců, kteří se snaží starat jen sami o sebe, raději než aby bojovali pro obecné dobro. Starají se o bezpečí v množství, ale vždy se snaží dostat se před ostatní, získat lví podíl na kořisti. Vnitřní boj a vraždy tak rozhodně nejsou mezi nechutnými psanci pirátské flotily neobvyklými.

 

Pirátská bojiště

Pro piráty je vzácné, aby operovali v určitých oblastech vesmíru. Neoperují v hlubokém vesmíru, jelikož je zde pro flotilu jen málo co loupit a je to obvykle i hodně daleko od jejich základen, což dělá operace v těchto vzdálených oblastech hazardem. Ačkoli jsou piráti smělí a mocní, neútočí na hlavní biosféru, blízko dobře opevněných obydlených planet, kde obranné stanice a hlídkové lodi mohou rychle odpovědět na jejich nájezdy.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.