Zelený rytíř

Zelený rytířZelený Rytíř je šampiónem Paní z jezera a ochráncem posvátných míst Bretonnie. Stejně jako se objevující, aby zkoušel hledající rytíře v jejich víře, Zelený rytíř se také zjevuje, když jsou posvátná místa znesvěcována těmi s podlými úmysly. Mezi bestiáckými stády v těchto pošpiněných lesích je znám jako Shaakbekh, doslova "Zabiják duší", neboť během století pobil nespočetné tisíce jejich druhu. Vynořuje se z prostoru mezi kmeny nejpradávnějších stromů nebo zuřivě vycválává z klidných jezer nebo bouřících vodopádů, aby rozpoutal svou strašlivou pomstu proti těmto vetřelcům. Stejně rychle jako se objeví, stejně tak zmizí do mlhy poté, co je jeho oprávněný masakr dokončen. V některých případech prostě na jednom místě zmizel jen, aby se objevil za nepřáteli, pobíjel je bez slitování, než znovu zmizí a objeví se jinde.

Zbraně mají na Zeleného rytíře jen malý účinek. Někteří říkají, že čepele a šípy skrz něj procházejí, jako by byl nehmotný jako ranní opar, zatímco v jiných příbězích, dokonce i ta nejvážnější ze zranění jemu způsobená na něj neměla prakticky žádný účinek. V jednom epickém příběhu hledající rytíř čistě sťal Zelenému rytíři hlavu z ramen, ale postava prostě zvedla svou hlavu a odjela.

Co je vlastně Zelený rytíř, je četně probíráno a nikdo v Bretonii, snad krom Víly kouzelnice, nezná pravdu. Někteří věří, že je to duch Bretonnie, který přijal fyzickou formu, zatímco jiní říkají, že to je sám Gilles le Breton, který se zcela oddal zemi a Paní poté, co byl vzat z tohoto světa.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.