Rychlý průvodce Starým světem 10

LESNÍ ELFOVÉ

Království lesních elfů Athel Loren v srdci lesu Loren je vše, co zbylo z kdysi četných elfích kolonií ve Starém světě. O tisíce let dříve, když trpaslíci a elfové bojovali svou dlouhou a tvrdou válku, byla většina těchto kolonií zničena. Mnoho hrdých elfích měst se změnilo v ruiny, včetně velkého přístavu Tor Alessi, kde nyní stojí bretonské město L'Anguille.

 

Mapa lesa Athel LorenROZDĚLENÍ

Elfové opustili Starý svět, aby čelili novým problémům ve svém domově Ulthuanu, kde vypukly občanské neshody, které mohly rozdělit jejich lid vedví. Nicméně ne všichni elfí kolonisté opustili své domovy. Pár jich to odmítlo udělat a namísto toho se vrátilo do rozlehlých lesů Loren.

 

OBYVATELÉ LESŮ

Lesní elfové jsou fyziologicky identičtí se svými bratranci vznešenými elfy. Jsou vysocí, vznešení ve svých pohybech a velmi hbití. Jejich hlavní zbraní je luk, ačkoli nemají strach ani z boje zblízka, ve kterém jsou velmi zkušenými válečníky. Upřednostňují nenosit příliš zbroje, takže se mohou pohybovat skrz zarostlé lesy tak rychle, jak je to možné. Během staletí se vyvinuli v odlišný a nezávislý národ. Zřekli se všech vazeb s Ulthuanem a jeho fénickými králi a raději si vybrali vyšlapání vlastní cesty moudrosti a přírodního učení. Dnes se lesní elfové vyhýbají kontaktům s ostatními rasami a neprokazují žádné slitování těm, kteří vpadnou do jejich lesního království nebo svévolně zraní pradávné stromy. Elfové začali milovat stromy a les a naučili se žít vedle duchů přírody a magických principů země. Pokroutili prostor okolo jejich království podivnými kouzly, takže je téměř nemožné vstoupit do Athel Lorenu bez vědomí lesních elfů samotných. Většina z těch, kteří vstoupí nepozváni do zelených houštin, se rychle setká s koncem a jen málo z těch, kteří vstoupili se zlými úmysly, se podaří vyváznout živým.


Lesní elf na lovuELFÍ BOHOVÉ

Jak přešli na nový způsob života, vybudovali elfové svatyně pradávným elfím bohům Kurnousovi a Ishe, divokému lovci a matce zemi. Mágové odhalili v lese místa, kde byla magie nejsilnější, a tam byly rozmístěny kameny schopné vázat a bezpečně držet magii. Když elfové vytvořili nové svatyně a odhalili nové zdroje magie, zdálo se, že les samotný odpověděl, když by byli z kamenů a stromů vyvoláni prvotní duchové.

 

KRÁL A KRÁLOVNA LESA

Z nejstaršího stromu v lese, Dubu Věků, vyšli král a královna lesa, aby vládli elfům. V příbězích vnějšího světa začaly kolovat zprávy o magickém království krále a královny lesa, ztělesněných bohů vládnoucích nad Athel Lorenem. Jen pár se odvážilo vstoupit do lesů, jelikož dokonce i ve vzdálených zemích dokáže samotné jméno Loren vyvolat představy kouzelných triků a záhadné síly.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.