Rychlý průvodce Starým světem 11

NEMRTVÍ

Nemrtvá armáda je hrůzyplnou věcí na pohled - hordy nemrtvých kráčející cílevědomě kupředu, chrastící kosti, vyschlá kůže i zrezivelá výzbroj vrzající a chřestící. Pach smrti visí nad armádou jako mrak nákazy, vzduch je plný prachu z hrobů a pryskyřičnatého zápachu mumifikovaného masa. Duchové se kradou řadami jako stíny: mocná zjevení, nehmotná strašidla a zjevení vytržená ze svých kamenných hrobů. Obloha tmavne pod potrhanými křídly mršin a zem se chvěje pod krokem kostěných válečníků, zombie, mumií a jiných odpudivých nemrtvých tvorů.

 

Země smrtiNEPOKOJNÉ KRAJE

Je jen stěží překvapením, že mrtví neodpočívají ve svých hrobkách. Svět Warhammeru je prosycen magií a kdekoli je magie, je i moc změnit a podkopat přirozenný stav. Na místech, kde je čarodějná moc nevysvětlitelně silná, existuje mnoho nemrtvých tvorů toulajících se nocí nebo se shromažďujích v mrazivém luxusu svých hrobek. Třeba v Jižních zemích, jako je Země smrti, pradávné království Nehekhara. V Říši má špatnou reputaci provincie Sylvania a v minulých dobách odtud často vedla upíří hrabata svůj boj proti zbytku Říše. Poté jsou zde prokleté město Moussillon, zombiemi promořené bažiny Skavenmoru a pradávné hrobky v Šedých horách. Mohylové vrchy v Hraničních knížectvích jsou místem hrůzy, kterému se všichni živí tvorové pokud možno vyhýbají.

 

PÁNI SMRTI

V lidské historii se objevilo mnoho nekromantů, upírů a lichů, kteří shromáždili obrovské armády nemrtvých. Nebylo však silnějšího než Nagashe, Nejvyššího pána nemrtvých, který dnes odpočívá ve svém sarkofágu v Nagashizzaru, mrtvého pána hrůzného impéria, které sahalo až do Starého světa. Byl to právě Nagash, jehož velké kouzlo probuzení vytáhlo mnoho hrozných stvoření z jejich hrobů, včetně mrtvých králů hrobek Khemri. Byli zde ale i jiní, kteří se snažili přemoci svět živých a udělat ze sebe skutečné pány smrti. Lich Heinrich Kemmler vedl hordy kostlivců, zombie, ghoulů a přízraků, které sestoupily z výšin Šedých hor a ničily vše na své cestě. Arkhan Černá růže vystoupil ze své hrobky, aby porazil nepřátele svého mistra Nagashe a po mnoho let trýznil Jižní země ve Válkách mrtvých.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.