Očištění Laeranu

(zaznamenáno ve Svitku prvního rozkazu Wendela Vosse v roce Císařova odpuštění 893/M31)

Krátce po začátku své vlastní křížové výpravy se Císařovy Děti setkaly s dosud neznámou rasou cizáků, která sama sebe nazývala Laer. Výslechy chycených zvědů a vyslanců ukázaly, že Laer jsou koncentrováni v jediném hvězdném systému, Laeranu. Nicméně měli potenciál stát se mocným nepřítelem. Stejně jako samotné Císařovy Děti, Laer oceňovali dokonalost ve všech aspektech civilizace. Užitím chemické manipulace od narození, jednotliví Laer byli přizpůsobeni svým rolím, ať už to byli dělníci, vojáci, diplomati nebo dokonce umělci. Pozorovatelé z Adeptus Administratum uvažovali, jestli by Laer nemohli zřídit protektorát uvnitř Impéria, jelikož se vítězství nad tak zdatným protivníkem zdálo jako dlouhá a drahá námaha.

Fulgrim zamítl každou myšlenku o spolupráci. Jedině lidstvo bylo dokonalé, prohlásil. Cizácká rasa udržující své vlastní myšlenky porovnatelné s těmi lidskými bylo rouhání ve své nejnestydatější formě a nezasluhovala nic menšího než vyhlazení. Nařídil svým lordům velitelům okamžitě zaútočit, začínající válku, která podle předpovědí Administratum bude trvat desetiletí. Fulgrim zaslechl tyhle předpovědi a zvedl hlavu. "Za měsíc," řekl, "orel povládne Laeranu."

S každým dějištěm války je spojena bitva. Císařovy Děti útočily na Laer ve vesmíru, na povrchu jejich planet, pod hladinou oceánů a nad trupy orbitálních platforem. Všude čelily nepřátelům přizpůsobeným jejich povinnostem - bojové lodi připojené bio-elektronikou k myslím její posádky, vodu dýchajícím mořským válečníkům, zvědům schopným se pohybovat tak rychle jako vznášedlo. Střelcům, kterým jejich zrak umožňoval zacílit jednotlivé vesmírné mariňáky v jednotce na míle daleko. Ztráty na obou stranách byli děsivé - je odhadováno, že nebýt znamenitosti apatykářů legie, více jak polovina válečníku by zemřela na svá zranění.

Laer se nikdy nevzdali - jejich poslední válečníci zemřeli bojující v troskách svého hlavního města. Jeden měsíc od začátku útoku, Fulgrim zasadil standartu zobrazující imperiálního orla nad jejich těly, ponechával tak jedinou stojící věc v laeranském systému. Přes sedm set jeho mužů bylo mrtvých, šestinásobek zraněn, ale Fulgrim věřil, že dokázal správnost svého počínání. Proti nejostřejším válečníkům, jaké potkalo, se lidstvo ukázalo jako mnohem mocnější.

(pozn. archiváře: systém Laeran je nyní po deseti tisíci letech domovem tří měst a tuctu těžařských kolonii, všechny stopy po bývalých vládcích jsou pryč.)

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.