Cypher

Cypher byla před Herezí funkce v calibanského Řádu. Její rolí bylo udržovat tajemství a tradice. V současnosti se o nynějším Cypherovi říká, že je jedním z Padlých. Na konci Horovy Hereze se Lion El'Jonson vrátil na Caliban, jen aby zjistil, že se Luther obrátil k Chaosu. El'Jonson přistál na planetě a zahájil boj proti Lutherovi, zatímco flotila Temných Andělů planetu bombardovala. Nakonec Luther El'Jonsona téměř porazil, ale v té chvíli si uvědomil své chyby a zhroutil se, neschopen dále bojovat. Temní bohové si uvědomili, že jejich vyvolený selhal a vyslali rozsáhlou warpovou bouři, která sebrala zradné Temné Anděly a rozesela je časem a prostorem.

Jedním z těchto Padlých Andělů byl i tehdejší Cypher, nyní však nikdo nezná jeho pravé jméno. Věří se, že je zodpovědný za mnoho destabilizačních činů v galaxii a Temnými Anděly je stíhán s mnohem větším úsilím, než je vyhrazeno pro "normálního" Padlého. Dokonce i když je chycen, rychle uniká, zachráněn svým tajemným patronem. Ačkoli jeho přítomnost znamená pro Impérium boj a chaos, vždy se z války říše lidí úspěšně dostane, silnější než předtím, což může vést k domněnkám o skytém významu za Cypherovými činy - snaze učinit Impérium skrz boj silnějším (jedná se například o základní heslo radikální frakce istvaanistů od Inkvizice).

Cypher se objevuje náhodně po celé galaxii, ale šeptá se, že se pomalu blíží k Teře. Je slavný pro své střelecké umění, jelikož je schopen každou ranou mířit zcela přesně, dokonce i když používá dvou zbraní, nehledě na zmatek bitvy okolo něj. Jeho charakteristickou kombinací jsou bolterová a plasmová pistole. Nosí silovou zbroj, ale schovává ji pod pláštěm, snad ve snaze se skrýt, ale jeho vzhled ho dělá známým. Zdá se, že k sobě přitahuje další z Padlých Andělů. Není známo, jak spolu komunikují, ani co je k němu táhne.

Poslední záhadou na Cypherovi je jeho meč. Je to záhadná zbraň, kterou nikdo nikdy na bojišti neviděl vytasenou. Někteří se domnívají, že je to spojnice s pradávnou historií Temných Andělů, někteří tvrdí, že už je jakékoli spojení dávno přerušeno. Většinou se však shodují, že se jedná o posvátný artefakt Temných Andělů. Někteří dokonce spekulují, že jde o Lví meč samotného primarchy Temných Andělů. Šeptá se, že se Cypher pokouší skout nyní zlomený Lví meč dohromady a nabídnout jej Císaři lidstva, s vírou v rozhřešení a odpuštění. Nebo se jej s touto zbraní pokusí zabít.

"Nevím, zda je Cypher největší hrozbou či největší nadějí pro Impérium. Jenom se modlím, abychom ho zastavili, než to zjistíme."

 Cypher

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.