Eidolon, lord velitel Císařových Dětí

Lord Eidolon byl první vesmírný mariňák vybraný Fulgrimem, aby velel celé kompanii Císařových Dětí a je obvykle pokládán za nejschopnějšího z lordů velitelů. Až do zkažení legie byl Eidolon zanícený do zvládnutí všech aspektů válečnictví. Jeho jednotky bojovaly stejně dobře v obléháních, obranných akcích, prudkých útocích a vyčerpávajících taženích, nikdy neukazovaly nezkušenost nebo neschopnost bez ohledu na tom, co od nich požadoval.

Eidolon pohlížel na Fulgrima jako na otce v doslovném smyslu, jako by jejich pouto skrze genoštěp bylo stejně silné jako pravý původ. Ačkoli přijmul, že nemůže být stejně silný jako primarcha, přesto trávil Eidolon každý okamžik studováním Fulgrimových taktik a strategií, jeho spisů a proslovů, v naději být tak blízko k dokonalosti svého velitele, jak jen bylo možné. Navzdory značnému úsilí, scholaři ve službách Inkvizice nebyli schopni určit jestli Eidolon přežil Obléhání Terry.

Nepodložené zvěsti praví, že Eidolon je zodpovědný za stovky ne-li tisíce ohavných nájezdů na imperiální světy za posledních deset tisíc let, a někteří tvrdí, že mohl sloužit Abaddonovi jako poručík, stýkat se s královnou Sylelle a být šampiónem démonického prince N´Kari. Žádný inkvizitor ještě neuspěl v lokalizování zdroje těchto povídaček, ale, bez nezvratného důkazu, Inkvizice nemůže prohlásit Eidolona mrtvým.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.