Fulgrim Osvícený

"Volání smrti je voláním lásky. Smrt může být sladká, jen pokud na ni odpovíme kladně, jen pokud ji přijmeme jako jedinou věčnou formu života a transformace; chvíle, kdy se člověk stává něčím víc, než jen na jeho nevkusných počátcích: létající, božské, třpytivé, průsvitné, překrásné stvoření. Takové bude mé zbožtění, kde se nepokrytě stanu všemohoucím bytím, zhmotněnou do všech okamžiků Impéria."

- Primarcha Fulgrim, Má Fénická představa

 

Fulgrim, též v době před Horovým Kacířstvím známý jako Fénix, je primarchou Císařových Dětí.

Blyštivý a pyšný Fulgrim, Fénix, se snažil být vzorem všech věcí. Předal své hodnoty své legii, kde zůstaly zakořeněny jako nemilosrdné odhodlání k dokonalosti ve válčení. Jeho krása se dala srovnat jen s jeho smrtícím bojovým uměním a snahou po dokonalosti své osoby a legie, což se stalo hlavním faktorem při svádění k silám Chaosu, kterým nakonec neodolal. Jako takové, všechny ty náročné ambice přišly za cenu vzpupnosti a arogance nejen legie Císařových Dětí a jejího pána, kteří byli rychle polapeni ve Vojevůdcově spiknutí.

Fulgrim

Fulgrim měl stříbřitě bílé vlasy a byl docela ješitný, neboť celý jeho život byl věnován snaze o dokonalost ve všech věcech fyzických, mentálních i duchovních, a tím snaze se co nejvíce přiblížit samotnému Císaři.

Dnes je Fulgrim čtyřrukým hadím démonickým princem Slaaneshe, o kterém mnozí věří, že dlí na démonickém světě kdesi v Oku Hrůzy. Avšak neznámo téměř každému, včetně jeho vlastním padlých Adeptus Astartes, Fulgrim vyjádřil lítost a pokání za svou korupci zhoubným silám během Výsadkového masakru na Isstvanu V, poté co sťal vlastního bratra.

Vyšší démon Slaaneshe této slabosti využil a na krátký čas ovládl jeho tělo, ale Fulgrim využil své duchovní uvěznění k dalšímu zkoumání sil Chaosu, a nakonec se obrátil proti démonovi, znovu získal vládu nad svým tělem a démona uvěznil. Tím však jen více podlehl Chaosu a nakonec se bez jediného ohlédnutí vydal zpět na cestu do zatracení, avšak vyváženou požitkářskými pocity, hedonismem a konečnou dokonalostí, po které vždy tak toužil.

Jeho konečné nanebevstoupení přišlo na jednom z prastarých eldarských světů zachycených v Oku Hrůzy, když se v čele výpravy doprovázené jeho bratrem, Perturabem, a jeho Železnými Válečníky snažil dosáhnou povznesení. Lákaje Perturaba na mýtickou cizáckou a zcela vymyšlenou zbraň zvanou Anděl Zkázy společně dorazili na svět Iydris, kde ho Fulgrim zradil a téměř zabil, nicméně Perturabo se dokázal vzchopit, potěžkal své kladivo Lámače kovadlin jako kat a jedinou ranou rozpoltil bratrovo tělo.

Fulgrimovo zbožtění

Netušil však, co bude následovat – v náhlém oslepujícím světle počal Fulgrimův přerod, jeho záda se prohnula a kosti se rozdělily. Jeho tělo, kdysi tak perfektní, se začalo roztékat a stalo se poddajným, nohy se spojily a vytvořily svíjející se hadí ocas, jeho již tak krásná tvář se stala dokonalou jako dětská nevinnost za přispění dvou obsidiánových rohů explodujících mu z čela.

Perturabo si zoufal, co se tady dělo byl akt vůle, stvoření porodu se svým vlastním přáním existovat. Fulgrimova tvář byla maskou zoufalého vytržení, bolest snášel pro slíbené potěšení. Tím se stal prvním démonickým primarchou, opouštěje Perturabo s tajemný slovy, že jednoho dne se znova setkají. Zvedl ruce vzhůru, jak se opona světla zvedla ze země a on spolu se svými Astartes zmizel v záři tajemné teleportační energie.

 

Válečná výstroj

Pozlacená zbroj – Fulgrim nesl nádherný oblek z mistrně vytvořené řemeslné silové zbroje, která byla ovinuta purpurovou a zlatou výzdobou.

Laerská stříročepel – Fulgrim ovládal štíhlou obouruční zahnutou jednobřitou démonickou čepel objevenou na cizáckém světě Laeran během posledních dnů Velké křížové výpravy, dokud s ní na černých píscích Isstvanu V nezabil během Výsadkového masakru svého bratra Ferra Mana. Říkalo se, že čepel dokázala krájet ocel a kámen bez nejmenších potíží. Po několika měsících od Isstvanu věnoval teď již prázdný meč zbavený svého démonického obyvatele kapitánovi Luciovi, jednomu z nejlepších šermířů v řad jeho Astartes. Po zbytek Kacířství pak používal Anatému, kterou mu na Davinu daroval Horus.

Ohnivý cejch – Jedna z mnoha zbraní, která často provázela Fulgrimovy nálady, byl Ohnivý cejch, mistrně vytvořená tepelná zbraň vzor Volkite.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.