Heldrake

"Z bouře vzešly - bestie z mosazi a obsidiánu, z kabelu a kosti, vzduch z jejich zubatých chřtánů páchne po síře a shnilých duších..."

- Anonym

 

Heldrake je okřídleným démonickým strojem Chaosu Neděleného, který se řítí z nebe jako živoucí kometa, vrhá se proti nepřátelským letadlům a vráží do nich svými mocnými spáry. Každý Heldrake je krutým predátorem, ukovaným v pekle samotného warpu. Tato monstrózní stvoření mají krutou radost z útočení na nic netušící leteckou podporu svého nepřátele s cílem roztrhat ji na kusy svými sekajícími křídly a runami pokrytými drápy. Heldrakové se většinou pohybují v řadách zrádcovských legií vesmírných mariňáků Chaosu, upínají se k plášťům chaosáckých válečných lodí a čekají na to, až loď dosáhne nízkého orbitu své cílové planety. Poté se Heldrake snese do atmosféry světa a střetne se se svými protivníky.

Heldrake

Vznik

Heldrakové kdysi byli ušlechtilými bitevními letouny ovládanými mariňáckými piloty, ovšem dnes jsou něčím daleko hrůzostrašnějším. Temné energie warpu jim daly formu, která mnohem více sedí predátorským choutkám jejich pokřivených duchů.

Přestože mají Heldrakové ostrá křídla a mocné motory vlastní všech chaosáckým bitevním letounům, jako je například Hell Blade či Hell Talon, v tom jakákoli podobnost končí. Neboť jejich podoba spíše připomíná létající démonické dravce či pterosaury, než klasická letadla.

Tato strašlivá stvoření obklopuje aura nesprávnosti, která není jen důsledkem jejich hrůzostrašného pokřivení, ale stejně tak i pronikavého utrpení toho, co zůstalo z jedinců, kteří kdysi byli jejich piloty. Piloti uvnitř Heldraků, pozření mocí a nezávislostí darovanou jim jejich bitevními stroji, se díky moci warpu doslova stali jedním s jejich stroji. Zpočátku přeměna proběhla na jejich těle - zkorumpovaní piloti Astartes se v kokpitu svého stroje zmenšovali až do té míry, že dokázali vidět skrze jeho senzory a mluvit jeho voxovými reproduktory.

Nakonec, jak sám stroj dosáhl démonické existence, zasáhla transformace i samotnou duši pilotů. Po tolika stoletích prohánění se warpem jakožto bezcitní lovci, se pilotova duše spojí s válečným strojem, až se stanou jedním. Pilotova tělesná forma se stane zakrnělou, zárodečnou koulí, která plane hluboko v jádru démonického stroje, v místech, kde by normální tvor měl srdce. Uvěznění a zotročení vražednými choutkami démona, se kterým nyní sdílí své vězení, scvrklí a potemnělí piloti řvou v temnotách, jejich hrůza a nenávist je zesilována voxovými soustavami do strašlivého řevu Heldraků.

 

V boji

Často jsou prvními známkami plnohodnotné invaze vesmírných mariňáků Chaosu právě útoky Heldraků. Tato kovová monstra se totiž prázdnotou přesouvají na bocích útočných lodí vesmírných mariňáků Chaosu. Jejich křídla jsou okolo nich stočená podobných ochranným způlsobem jako u netopýrů a jejich pístové spáry jsou zaseknuté do trupu lodi. Temné pupeční kabely, skryté v organické tkanině vystupují z těla každého Heldraka a noří se do vnějšího povrchu plavidla cestujícího warpem, ze kterého čerpají surovou energii, stejně jako blecha pije krev své oběti.

Když chaosácká loď dorazí na nízkou orbitu, Heldrakové se odpojí, roztáhnou svá velká křídla a vrhnou se skrze atmosféru na oběti na planetě pod sebou. Někteří se budou vznášet po obloze jako vyslanci přicházející destrukce, vytahující zatahovací zbraně z jejich úkrytů a chrlíce salvy doruda rozžhavených nábojů, které budou trhat na kusy chvějící se, k zemi přibité obránce pod nimi. Jiní naopak dají přednost vrhnout se skrze oblaka přímo do žáru bitvy a řvát v divoké radosti, když se po hlavě vrhnou do boje.

 

Výzbroj

Heldrake je vyzbrojen dvojicí sad mohutných pístových spárů, které jsou schopny párat nepřátelská letadla stejně, jako by byla z masa. Jedna sada spárů je vzadu na Heldrakovi, na tom, co připomíná krátké nohy. Právě za ně se Heldrakové věší na spodek chaosáckých hvězdných lodí a používají je i na zaklesnutí se na nepřátelský stroj, což umožňuje jejich druhým spárům, umístěným na delších hlavních končetinách, aby prorazily do nepřátelského stroje.

Heldrake

Heldrake je také vybaven jednou dalekonosnou zbraní, autokanónem Hades, který je umístěn v jeho chřtánu. Autokanón Hades je masivním šestihlavňovým rychlopalným autokanónem, který umožňuje Heldrakovi s opovržlivou lehkostí kosit celé masy nepřátelských pěšáků a letadel. Místo autokanónu Hades může být Heldrake také vyzbrojen Baleflamerem. Baleflamer je démonickým plamenometem, který umožňuje Heldrakovi chrlit záplavu démonického warpového ohně planoucího v jeho hrudi. Spalující ichor pršící na jeho kořist pak pozřívá stejně tak maso jako i duši.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.