Jago Sevatarion

"Vlci možná zabíjejí čistě, ale my ne. Taky prý zabíjejí rychle, ale to jsme my nikdy nedělali. Bojují, vyhrávají a s ocasy vztyčenými se odplazí zpátky do svých lodí. Kdyby někdy dostali nařízeno zničit jinou legii, udělali by to, vrhali by válečníka proti válečníkovi, hledajíce slabinu svých nepřátel s obdivuhodnou zaslepeností své "ušlechtilé nemilosrdnosti". Pokud bychom někdy my dostali nařízeno napadnout jinou legii, učinili bychom tak s virovým bombardováním jejich náborových světů; zabili jejich nevolníky a otroky; otrávili bychom jejich sklady genoštěpu a strávili dalších tucet desetiletí sledováním, jak pomalu umírají ponižující smrtí. Noc co noc, nájezd za nájezdem, bychom pobíjeli opozdilce z jejich flotil a jejich vybělené lebky by visely z našich brnění, dokud by nezbyl ani jediný. Ale toto není rychlé rozsudek, jaký by Císař chtěl, že? Vlci jdou po krku. My jdeme po očích. Pak po jazyku. Pak po rukou. Pak po nohou. A poté strhneme jakékoli zmrzačené zbytky a nabídneme je jako příklad jakéhokoli stálého svědectví. Než se stali válečníky, byli Vlci vojáky. My jsme byli vrahy jako prvním, budeme jimi i poslední a jsme jimi navždycky!"

- Jago Sevatarion, rozpravuje o své VIII. legii

 

Obecně

Sevatar Jago Sevatarion, znám též jako Sevatar, Odsouzený či Vraní princ, byl během Velké křížové výpravy a éry Horovy Hereze prvním kapitán legie Pánů Noci a velitelem Atramentaru, elitních terminátorů impozantní první kompanie XIII. legie. Byl také jedním z vyšších důstojníků v Kyroptéře, těch nejvíce důvěryhodných poradců a důvěrníků primarchy Konrada Curzeho z celé jeho legie. Nostramanský rodák, Sevatar Nočnímu přízraku sloužil jako pobočník a byl jedním z nejsmrtonosnějších válečníků v pradávných legiích vesmírných mariňáků. A jeho jméno a smrtící um byly známi i dalším, stejně proslaveným, jako byli třeba Ezekyle Abaddon ze Synů Hora, Corswain z Temných Andělů, lord velitel Eidolon z Císařových Dětí nebo kapitulní pán Raldoron z Krvavých Andělů.

 

Historie

Jago Sevatarion se narodil na okraji města Nostramo Quintus, hlavního města planety Nostramo, více než sto let před Horovou Herezí. Už jako dítě začal vykazovat známky psychických sil. Po příchodu Císaře a vzestupu Konrada Curzeho byl naverbován do legie Vládců Noci, ukazuje se být díky svému potlačenému daru daleko rychlejším a smrtícím válečníkem – i když arogantním. Nakonec se Sevatarion pozvedl na post prvního kapitána a důstojníka Kyroptéry, vnitřního kruhu vyšších důstojníků. Sevatar své duševní síly potlačil, ale Curze si byl jejich existence vědom. 

Sevatar byl v rámci příprav na Výsadkový masakr přítomen s kapitánem Malcharionem při shromáždění velitelů z legií Pánů Noci, Železných Válečníků, Legie Alfa a Nositelů Slova. S pozdravem se zde setkal s Argelem Talem, kapitulním pánem Gal Vorbaku, a na zasedání stál po jeho boku. Poté, co Lorgar Aurelián ukončil svůj plamenný projev ke shromážděným Astartes, nadšení vesmírných mariňáků bylo rozpáleno Lorgarovou rétorikou a Sevatar se stal první živou duší pronášející legendární větu, která byla napříč tisíciletími z plna hrdla křičena silami Chaosu; "Smrt falešnému Císaři!"

Poté si s Talem jako spolubojovníkem potřásl rukou. Po následné bitvě na Isstvanu V, kde vyšlo najevo, že Gal Vorbak byli hostiteli pro démony, se Sevatarův postoj změnil a k Nositelům Slova se stal otevřeně nepřátelským.

Sevatar

Po výsadkovém masakru se se zbytkem legie připojil ke Curzemu v Thramaské kruzádě, v boji proti Temným Andělům. Ale z války se brzy stala patová situace, plná léček, vyhýbání a příležitostných bojů. Curze nakonec nalákal Lva na opuštěný svět Tsagualsa, s podmínkou jen dvou Astartes. Sám dohodu dodržel, ale měl však temnější úmysl. Setkání se zůčastnil i Sevatar spolu s primarchovým húskerlem Shangem. Ti dva proti pánovi Alajosovi a paladinovi Corswainovi z devátého řádu. Sevatar během Velké křížové výpravy Alajose vážně poranil a posměšně slíbil, že bude mít jeho hlavu jako trofej. Když Corswain řekl Sevatarovi a Shangovi, že ví, že se jejich matky pářily s nostramanskými prasaty, oba Pány Noci to pobavilo, a Sevatar poznamenal, že jeho nostramanština má strašný přízvuk. Sevatar měl na sobě rudě nabarvené rukavice hříšníka, znamení, podle kterého je odsouzen k smrti Curzeho rukama za zločiny spáchané "Zrádci a blázny". Když se ho Corswain zeptal, kterým Sevaar byl, ten odpověděl, že obojím. Další jednání se zvrhlo, když Lev Nočního Přízraka napadl, v následném souboji si rozdali těžké rány a Jagovi se podařilo zabít Alajose.

Během Thramaské kruzády byl Curze svým bratrem Lvem El'Jonsonem těžce raněn během masivního přepadení flotily Vládců Noci u Sheolu. Spíše než aby prchnul se zbytkem Kyroptéry, Sevatar nařídil Nocipádu, vlajkové lodi Vládců Noci, zůstat a pomoci pomalejším lodím s evakuací. Konrad Curze byl v bezvědomí a právě na Sevatara padlo přebudovat VIII. legii. Vytvořil novou Kyroptéru, poté co zabil její poslední dva zbývající členy, a rozdělil legii mezi sebe a pět svých bratrů do šesti velkých kompanií, kterým bylo svoleno operovat nezávisle na velení legie. Ve snaze probudit Curzeho se Sevatar rozhodl využít svých nadpřirozených schopností ke spojení s jeho myslí, ale byl jím odmrštěn zpátky. Po návratu k vědomí Jago našel Temné Anděly objevivší Vládce Noci, připravené vrhnout se na jejich linie, když se Curze probudil a nařídil Atramentaru spolu s ním nalodit Neporazitelný úmysl. Nicméně účinky uvolněných sil začaly mít na Sevatara nepříznivý vliv a on během bitvy ztratil vědomí a s přeživšími terminátory byl zajat. Vládci Noci prchli, s Curzem mizejícím v hlubinách lodi. 

Proslýchá se, že Sevatar nakonec během Velké zrady padnul, a hodnost prvního kapitána převzal Zso Sahaal, terranský mariňák. Po jeho smrti se Atramentar do značné míry nerozpustil, ač někteří tvrdili, jako třeba apatykář Talos Valcoran, že Sahaal nemůže uznávat kvůli tomu, že není Nostraman. Podle Mercutiana, člena prvního spáru desáté kompánie, to bylo hlavně proto, že Atramentar cítil, že nikdo nemohl dosáhnout Sevatarovy pověsti. Rovněž během chvil se svým Vyvoleným Curze požadoval, aby Sevatar přišel, jen aby byl informován, že ten je dávno mrtev, kteréžto odhalení zanechalo primarchu v hlubokém rozrušení. Mercutian se svěřil Octavii, navigátorce lodi Ozvěna zatracení, že věří, že je Sevatar pořád ještě naživu, což ovšem Talos zamítl.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.