Kapitán Forrix

Forrix Lámač byl prvním kapitánem Železných Válečníků. Bojoval po více než deset tisíc let jako vesmírný mariňák Chaosu a byl svědkem zrady svého primarchy Perturaba a obléhání Císařského paláce. Po nějakou dobu velel první kompanii legie. Vždy nosil terminátorskou zbroj, jejíž původ lze vystopovat ještě do kováren na domovské Olympii. V průběhu tisíciletí bojů se z něj stal skutečný génius v oblasti zásobování a obléhací techniky.

Jako válečný kovář se zúčastnil třinácté Černé křížové výpravy. Po ní armáda Železných Válečníků pod vedením nejmenovaného válečného kováře a několika titánů Legio Mortis vyrazila vyplenit kovářský svět Hydra Cordatus. Planeta dodávala Impériu zbraně a vozidla a byla jedním z mála míst, kde mohl být uložen genoštěp Imperiálních Pěstí. Pod vedením neznámého velitele byli kapitáni Forrix, Kroeger a Honsou. Forrix měl za úkol zajišťovat hladké zásobování a dohlížet na obléhání. Během bojů v sobě ovšem objevil starého bojového ducha a připojil se ke svým bratrům.

Byl to on, kdo zabránil věrným ve zničení imperiální brány Christa a jeho legie tím získala výhodu pro další průběh války. Ačkoli imperiální obránci znovu a znovu kladli nepříteli do cesty překážky, Forrix s velkou dovedností vše překonal.

Během závěrečného útoku na hlavní pevnost se mu podařilo zničit poškozeného titána třídy Warhound, který mu byl již předtím trnem v oku. Jeho triumf však neměl dlouhého trvání, protože když z jeho konstrukce sestupoval, byl vrak stroje zaměřen a zničen druhým titánem. Nakonec planeta Hydra Cordatus padla a nejmenovaný válečný kovář byl povýšen do démonického stavu.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.