Kapitán Garro, hrdina Stráže Smrti

Když každý konečně pochopil rozsah Horova povstání, zůstalo z pěti legií Císaři neochvějně věrných pouhých sedmdesát vesmírných mariňáků. Tito muži se zmocnili imperiálního křižníku Eisenstein a prorazili blokádu Istvaanského systému, aby zprávu o zradě donesli na Terru. Jejich varování možná zachránilo Impérium. Oddílu Stráže Smrti velel velký kapitán Garro. O osudu kapitána Garra a jeho mužů existují protichůdná svědectví.

Jsou tací, kteří říkají, že ve zmatku, který provázel Horův útok na Císařský palác, nikdo nevěděl, co dělat s hrstkou věrných mariňáků, jejichž celé legie se staly zrádci. Kapitána a tu část posádky Eisensteinu, která cestu k Teře přežila, umístil sám Císař do vazby s tím, že o jejich osudu rozhodne později. Po jeho pádu a usazení na Zlatém Trůně však toto rozhodnutí nikdy nepřišlo. Garro a ostatní "hrdinové Impéria" již nikdy nespatřili denní světlo a zemřeli jako vězni.

Ostatní soudí, že sám Garro bojoval při obraně paláce, a když spatřil, co se stalo z jeho bratrů z legie, složil zbraně a zasvětil své služby Hlavnímu apatykariátu, kde jsou cvičeni apatykáři vesmírných mariňáků, a až do smrti se marně pokoušel najít lék na mor, který postihl celou legii jeho bratří. Vypravěči s bohatou fantazií spojují Garra a jeho družinu s tajnými společnostmi, které žijí ukryty za veřejnou tváří Impéria, a tvrdí, že Garro i jeho původní vesmírní mariňáci stále žijí a jako elitní oddíl kazí plány Nurgleho, Mortariona a Stráže Smrti. V bitvách se objevují v barvách a se zástavami Stráže Smrti z dob před Herezí a mizí jako šedí duchové z warpu.

Ještě další prohlašují, že ani Garro nedokázal odolat vábení téhož prokletí, které pohltilo jeho primarchu. Při dohře Kacířství se Garro obrátil k Nurglemu a stal se šampiónem Stráže Smrti. Jako Pán much stále vede morové flotily z Oka Teroru, opancéřovaný černou duhově blýskající zbrojí, ozbrojený energo pařátem podobným obří kostlivé ruce a doprovázený rozčilujícím bzučením hmyzích křídel.

 Nathaniel Garro

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.