Miriael Sabathiel

Miriael Sabathiel, bývalá členka Adepta Sororitas z řádu Naší Umučené Paní, je zřejmě jediná výše postavená sestra bitvy v celé jejich historii, která se dobrovolně stala uctívačkou Chaosu a šampionem Slaaneshe, Temného prince.

Známkou síly Adepta Sororitas je fakt, že za celou jejich historii se zřejmě pouze jedna jediná vysoce postavená sestra rozhodla uctívat Chaos. Miriael se rozhodla odvrátit od Císařova světla a uctívat Slaneeshe, Pána rozkoše, a nyní je jednou z jeho největších šampionů.

Miriael Sabathiel

Miriael nyní cestuje galaxií zabíjejíc nepřátele svého boha. Bylo to díky její démony dotčené čepeli, kvůli které se Khorgath, šampión Khorna, udusil vlastní krví. Byla to její bolterová pistole, která ukončila život justicara Tankriuse, z řad Šedých Rytířů, a její intriky, které uvěznily autarchu Elathiona z Ulthwé a vyrvala mu duši z jeho kamene duše, trýznivý proces, který zabral celý den a noc. Slaanesh svého nového šampióna nepřehlížel, nechal její zbroj pokrýt démonickými značkami a daroval jí planoucí démonický meč. Je to Mirialina sirénní krása, která je její největší zbraní, spojená se schopností vidět samotné duše svých nepřátel. Miriael zkorumpovala velké množství sester, stejně jako nespočet dalších služebníků Impéria.

Celá mise sester z řádu Stříbrného Rubáše slíbila na Ophelii VII zajmout Miriael. Všechny poté přísahaly věrnost Slaaneshovi, když byly přemoženy děsivou vůli Miriael. Tyto padlé sestry nyní tvoří její družinu. Kanovnice Olga Karamanz z řádu Naší Umučené Paní se pokoušela Miriael zadržet, s tím že ji chtěla pomoct najít vykoupení, ale byla zavražděna. Inkvizitor Tosak vyrazil do systému Sactifiza, aby ji ulovil. Nakonec byl umučen k smrti, uvnitř úlového města, zbaven své víry. Jednotka Astartes, z kapituly Černých Templářů, ji dostihla na Tancredu VI, ale nakonec před ní klekla na kolena a přísahala sloužit Slaaneshovi. Celý chrámový svět začal uctívat Slaaneshe, jen díky jejím intrikám.

Nebude to trvat dlouho, než Miriael a její skupina složená z padlých sester bitvy, mariňáků Chaosu a dalších, méně schopných, zrádců, bude dostatečně velká, aby mohla bojovat proti nejsilnějším tlupám Slaaneshe, těm vedeným Císařovými Dětmi. Zanícenost, kterou Miriael projevovala v řadách Adepta Sororitas, nyní používá v uctívání Slaaneshe. Miriael sní o dni, kdy povede svá vojska, v parodii na imperiální křížové výpravy, a obětuje všechny, kteří neslouží Temnému princi.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.