Mortarion 2

Stínem halený a ponurý Mortarion byl primarchou a velitelem legie Stráže Smrti. Vychován ve světě jako z noční můry plným záhad a nekromantických hrůz, ve kterém byli lidé loveni jako zvěř, a temnota, která jej obklopovala, se vsákla i do jeho duše a už jej nikdy neopustila.

Ovládán divokostí a neoblomností, primarcha Žnec vedl svou legii, aby se stala hněvivými osvoboditeli, přízraky smrti a soudci, pro které nebylo žádné bojiště nepřekonatelné a žádný nepřítel příliš strašlivý, aby mu nečelili. Lží a polopravdami získal Horus Mortariona na svou stranu a cena, kterou on a jeho legie museli zaplatit za svou roli v Herezi byla hrůzostrašně nepředstavitelná.

Mortarion

Barbadosská plátová zbroj - Mortarionova válečná zbroj je jeho vlastního návrhu, fúzní technologická silová zbroj dle vlastního vkusu. Je určena nejen k jeho ochraně v bitvě, ale i k posílení jeho jedinečné fyziologie a potřeb nutných pro život, syntetizujíc stopové prvky jedovatých výparů z jeho ztraceného domovského světa Barbaru smíchaných se vzduchem, který dýchá.

Mlčenlivost - Mlčenlivost, dávaje jí děsivou přezdívku oblíbenou jejím vlastníkem, je masivní obouruční bojová kosa s čepelí dlouhou jako výška většiny lidských válečníků. Tato impozantní zbraň je známa jako jedna z nejobávanějších čepelí, ovládaných jakýmkoli primarchou. Vzhledem k tomu, že Mortarion byl Císařem nalezen během Velké křížové výpravy, panoval temný šepot, že čepel je cizáckého zhoubného původu a někteří, kteří jsou lépe seznámeni s legendou o raném životě primarchy Stráže Smrti, věří, že není ničím jiným, než zbraní strašlivého kostlivého tvora, kterého kdysi sám Mortarion zval "otcem".

Lucerna - Lucerna je bubínková energetická zbraň a Mortarionem upřednostňovaná pistole. Je neznámého původu.

Bomby Phosphex - Mortarion nese řadu kompaktních bomb Phosphex svého vlastního návrhu, které ve tvaru cenzorů visí z jeho brnění.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.