Nositelé Slova podrobně II.

< Předchozí díl

 

Horova Hereze

Po Výsadkovém masakru na Isstvanu V Nositelé Slova zahodili veškeré předchozí zdání loajality. Otevřeně hlásali prvotní pravdu, zbarvili své brnění do karmínově rudé a použili démonické vesmírné mariňáky známé jako Gal Vorbak. Je odhadováno, že na začátku Horovy Hereze čítala legie Nositelů Slova kolem 150 000 bojovníků.

 

Ultramar

S průběhem Hereze se na Ultramar vydala čerstvě dokončená loď Nositelů Slova Vzteklá propast. První obětí Vzteklé propasti se stala ultramariňácká loď Pěst Macragge během své cesty k opravám ve vangeliském vesmírném přístavu. Astropati na palubě Pěsti Macragge dokázali vyslat varování, přijaté jako velmi silný psykerský výkřik v přístavu Vangelis. Při spatření těchto vizí nastávajícího teroru, kapitán Cestus, velitel flotily Ultramariňáků, rychle shromáždil několika lodí u hlavního Vangeliského úlu Coralis. Těch bylo celkem sedm: Vztekuplná (ze které Cestus přímo velel) a její eskortu Neohroženou, Ferox, Divokou a Plamennou čepel, společně s lodí legie Tisíc synů Ubývající měsíc a lodí kapitána Vorlova Neomezenou. Flotila pronásledovala Vzteklou propast a bojovala s ní, utrpějíce těžké ztráty (všechny lodi kromě Vztekuplné a Plamenné čepele byly zničeny), bitva skončila, když Vzteklá propast opět vstoupila do warpu, aby pokračovala v cestě na Ultramar. Vztekuplná a Plamenná čepel ji něj následovaly, ale Vzteklá propast vypustila psionickou minu, která narušila warp, což způsobilo selhání gellarových polí Plamenné čepele, která byla následně roztrhána silami Immateria.

Vzhled během Horovy Hereze

Nositelé Slova zahájili svůj útok na Ultramariňáky výpadem proti Calthu, který byl veden Lorgarovým největším šampiónem, původním Mistrem víry Kor Phaeronem. Ten přísahal naprosté zničení planety a téměř se mu to i podařilo. Z jeho osobního bitevního korábu, nyní přejmenovaného na Infidus Imperator, Kor Phaeron vedl totální invazi systému Calth. Všechny tři sesterské planety Calthu byly zničeny masivními geonukleárními údery, které je roztrhaly v jádru. Calthské dříve klidné slunce bylo otráveno smrtícími kovy a jinými substancemi, které zvýšily desetinásobně vyzařovanou radiaci; do století po konci Horovy Hereze byly poslední zbytky atmosféry Calthu spáleny a svět byl ponechán bez kyslíku, s jeho populací donucenou žít v ohromných podzemních jeskyních. 

Válka na Calthu byla devastující a hrůzyplnou. Ultramariňáci byli šokováni miliony kultistů, které Nositelé Slova využívali jako lidské štíty, a znechuceni hordami démonů, které vypustili. Nositelé Slova na oplátku podcenili houževnatost a odhodlanost jejich soupeře. Kor Phaeron byl nakonec poražen, když posily z Macragge zahnaly Nositele slova z povrchu Calthu. Kor Phaeron se stáhl až k Malströmu, nestabilnímu regionu v galaxii, kde Immaterium Chaosu prosakovalo do reality. Mezitím Lorgar vedl svou vlastní Stínovou křížovou výpravu společně s Požírači Světů, v naději že vytvoří ohromnou warpovou bouři, která odřízne Ultramar od Terry.

Po Stínové křížové výpravě bylo Nositelům slova nařízeno shromáždit se u Ullanoru pro Horovu plánovanou ofenzívu na Terru. Během té doby již Lorgar začal vnímat Hora jako slabého, kvůli jeho odporu vůči vyvolení od Bohů, a tajně plánoval uzurpovat jeho pozici Vojevůdce. Nakonec ale byla Lorgarova zrada odhalena. Lorgar byl vykázán z Horovy blízkosti, ale pět tisíc Nositelů Slova pod vedením Zarda Layaka souhlasilo s následováním Vojevůdce na Terru.

 

Terra

Nositelé Slova během obléhání Terry

Nositelé Slova vedení Layakem se zúčastnili obléhání Terry. Horus byl nakonec poražen a legie Chaosu donuceny k útěku. Nositelé Slova byli taktéž nuceni k ústupu do Oka Teroru, kde také zůstali navracejíce se do Impéria jen k drancování a ničení.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.