Saul Tarvitz

Postava z knižní série Horus Heresy, možné spoilery a vyzrazení děje uvedených knih.

Frontový důstojník Císařových Dětí z legie Adeptus Astartes, kapitán Saul Tarvitz zosobňoval vše, co bylo dobré a vznešené v jeho legii. Měl respekt jednotek pod svým velením a byl spokojen se svojí pozicí v legii, chtěl jen šanci přinést slávu svému primarchovi Fulgrimovi a Císařovi lidstva. Nebyl příliš oblíben mezi některým tradičnějšími členy velícího sboru legie, jako byl lord velitel Eidolon.

V 203. roce Velké křížové výpravy byl Tarvitz členem jednotky, která přistála na světě Jedna Čtyřicet Dvacet, známém jako Vražda. Císařovy Děti odpověděly na nouzové volání vysílané Krvavými Anděly, kteří zde přistáli a byli decimováni Megarachnidy žijícími na planetě. Tarvitz byl členem Eidolonových jednotek, které přistály na povrchu a byly také téměř rozdrceny. Tarvitzovi se povedlo odrazit Megarachnidy a zničit nějaké jejich budovy, držel je v zátoce, dokud nedorazily další posily z legie Lunárních Vlků.

Velitel výsadku Lunárních Vlků byl kapitán Tarik Torgaddon z 2. kompanie. On a Tarvitz se téměř okamžitě shodli a zůstali blízkými přáteli. Tarvitz také přišel do styku s ostatními Lunárními Vlky a poznal, že jsou mu bližší víc, než někteří bojoví bratři z jeho vlastní legie.

Jak se úroveň zrady Hora a Fulgrima stávala zjevnější, Tarvitz si podepsal rozsudek, když ochotně odešel na Istvaan III. Tady byli on a další předpokládaní loajalisté zrazeni Horem. Horus nařídil orbitální bombardování planety, ale Tarvitz, společně s Garvielem Lokenem a Tariken Torgaddonem z Lunárních Vlků, sjednotili loajální přeživší do soudržné bojové jednotky. Tihle "frontoví důstojníci" změnili plánované zabíjení do plnohodnotné bitvy, která překvapila dokonce i samotného Vojevůdce. Jak se zdá, tohle pravé dítě Císaře nalezlo svůj osud na Istvaanu III.

Saul Tarvitz

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.