Synové Zloby

Mariňák Chaosu Synů ZlobyKapitula Synů Zloby odpadla v čase předcházejícím Třinácté černé výpravě. Události vedoucí k exkomunikaci kapituly začaly po úspěšném ukončení tažení Cilix 225 proti heretikům, kteří hrozili snížením tlaku ve třech podvodních úlových městech.

Kathal, kapitán první kompanie Synů Zloby, vedl vítězné obřady kapituly, které hraničily s kanibalismem, při nich však byli sledováni inkvizitorkou Pietas, vyšší členkou Ordo Hereticus. Rituály pojídání masa jsou mezi vesmírnými mariňáky běžné; Pietas však zřejmě nebyla obeznámena s barbarskými zvyky vesmírných mariňáků a mobilizovala útočný oddíl celestýnek Adepta Soritas, aby se vypořádal s "heretiky". Sestry provedly planetární výsadek přímo do středu kompanie na vrcholu jejích oslav. Kathal a jeho vojáci odpověděli na narušení svých posvátných kapitulních obřadů divokým napadením útočného oddílů a porazili celestýnky. Kathal odtáhl všetečnou inkvizitorku před kapitulní oltář, kde ji rituálně obětoval.

Synové Zloby byli exkomunikováni a nyní sídlí v Oku Teroru, ze kterého vedou zlobou živenou válku proti Impériu, které je zradilo, stejně tak jako proti ostatním následovníkům Chaosu.

Jejich domovem byl Scelus v cadianském sektoru a hrozivé chování, které zapříčinilo jejich exkomunikaci, má kořeny v barbarských praktikách původního obyvatelstva divokého světa. Tyto kmeny byly téměř úplně vybity cadiánským 331. v celoplanetárním genocidním tažení následujícím ústup kapituly do Oka.

Scelus byl prohlášen ztraceným. Během Abaddonovy 13. černé výpravy bojovali Synové Zloby spolu se silami Chaosu a pokoušeli se získat svůj domovský svět.

Barvy kapituly, její symboly, jméno a konflikty jak s Chaosem, tak Impériem, je spojují s Malalem, jednoho času pátým bohem Chaosu.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.