Chaotit

Chaotit je smaragdově zeleným krystalem, který svým vzhledem připomíná nefrit. Chaotit je tvořen ze zkondenzované Dhar (temné magie) a je velmi nebezpečným, neboť má obrovskou mutující sílu schopnou přeměnit takřka jakoukoli živoucí organickou formu. A právě jeho mutagenní vlastností jsou mnohými považovány za pravou esenci Chaosu.

Chaotit je při konzumaci malých dávek návykovým. Skavení kouzelníci (šedí věštci) mají velmi často velkou závislost právě na chaotitu, kvůli tomu že se jedná o způsob, který výrazně navyšuje jejich magickou sílu (ačkoli se jde o velmi nebezpečnou cestu vzhledem k dopadům na jejich zdraví). Chaotit je ve skavenském obchodě dokonce tak oblíbeným, že jej lze považovat za měnu těchto krysolidí, stejně jako jejich hlavní surovinu (mimo jiné se využívá i v mnohých skaveních válečných strojích).

Chaotit lze nejčastěji najít v Pustinách Chaosu, ovšem stejně tak je k nalezení v oblastech s vysokou koncentrací temné magie či surové nezpracované magie jako takové. V Říši, Kislevu i ve zbytku lidských národů Starého světa existuje černý trh obchodující zejména s váčky chaotitového prášku, malými kousky chaotitu a cetkami, které byly napuštěny jeho esencí. Na takových místech je chaotit obvykle znám jako "kámen osudu" a pověrčiví věří, že může měnit kovy ve zlato a léčit nemoci.

Trpaslíci se chaotitu obvykle vyhýbají, byť někteří odpadlí inženýři s ním mohou experimentovat. To temní elfové tuto substanci používají ke svým magickým pokusům bez jakýchkoli zábran. Elfové jsou obecně proti účinkům chaotitu imunnější, byť větší koncetrace mohou mít dopad i na ně.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.