Vardek Crom

Není to jednoduše jen díky síle jeho paží a moci Chaosu, proč se Archaon pokouší zničit Říši. Kdysi rytíř velké reputace, velitel a stratég vysoce respektovaný svým řádem, Archaon neztratil nic ze svých taktických schopností či promyšlené lstivosti. Ačkoli armáda, kterou vytvořil, byla rozsáhlá, stále to byl jen zlomek hord severu. Archaon veděl, že pokud se proti němu Říše spojí a pokud budou při Císaři stát i trpaslíci a vznešení elfové, tak jako to udělali za Velké války proti Chaosu, jeho sny o destrukci nebudou nikdy naplněny. Aby se tomuto neúspěchu vyhnul, vyslal samozvaného herolda Vardeka Croma, známého jako Dobyvatel, aby vedl svou kurganskou hordu přes Temné země.

Vojevůdce Vardek CromTato ohromná armáda bojovala proti orčím nohsledům Grimgora Železokožce a přežila, prošla krutou divočinou Temných zemí a probojovala si svou cestu k vrcholových průsmykům přes Hory konce světa. Její vůdce, Crom Dobyvatel, kdysi toužil bojovat s Archaonem v souboji. Nicméně poté co spatřil Zabijáka králů, poklonil se mu Crom se slibem věrnosti Vyvolenému. Velitel Kulů přísahal na všechem svůj světský majetek i moc a doprovázel Archaona při jeho hledání další pokladů. Do své domoviny se navrátil poté, co Archaon nalezl Korunu nadvlády, a porážel v soubojích náčelníky kmenů jednoho po druhém, aby spojil kurganský lid proti Říši.

Jeho útok z východu ohrozil Stirland, Ostermark a Averland, stejně jako zemi půlčíků. Jeho přítomnost ve vrcholových průsmycích odčerpala důležité vojáky směrem na východ, pryč od Middenheimu, kde by měli spíše bojovat proti Archaonově vpádu. Říká se, že Crom nebyl nikdy poražen v souboji a vyřkl, že se utká s každým šampionem lidí, elfů či trpaslíků, který se mu postaví.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.