Barak Varr

Barak Varr je trpasličím karakem nacházejícím se v Hraničních knížectvích. Pokud se k němu blížíte z pevniny, je nemožné jej označit za rušný přístav. Ve skutečnosti, dokonce, i když stojíte na samém okraji útesu, zdá se vám, že lodě sem mířící, jsou odsouzeny k rozdrcení o skály. Pravdou ale je, že zuřivé vlnobití Černého zálivu vyhloubilo do útesu rozsáhlý jeskynní systém, ve kterém kotví trpasličí obchodní flotila.

Ačkoli do území spadajících pod Barak Varr technicky patří všechny přístavy, doky a kotviště, které lemují nejvýchodnější výběžek Černého zálivu, pro většinu je "Barak Varr" synonymem pro Velkou útesovou jeskyni, ohromující přístavní prostor vytesaný hluboko do Gamrudových útesů.

Barak Varr

Přestože je relativně malým karakem, má Barak Varr velkou strategickou důležitost. Jako jediný mořský přístav trpaslíků je komerčním centrem Starého světa. Obchodníci z každé země, od Arábie po Lustrii, se shromažďují v Barak Varru s vědomím, že mohou po svém příjezdu očekávat legendární trpasličí pohostinnost.

V obchodní čtvrti pevnosti může návštěvník nakoupit cokoliv, nač pomyslí, od jemného arabského hedvábí po exotické lustrijské sochy, od půlčíky namíchaného koření po talismany plodnosti z Jižních zemí. Lví podíl zboží exportovaného do takových zemí jako je Tilea, Bretonnie či Říše projde právě skrz těžce opevněné doky tohoto trpasličího přístavu.

Trpaslíci Barak Varru si užívají relativně kosmopolitního života. Barak Varr je také domovem části Inženýrské gildy nazývané Mořští inženýři, která se specializuje na budování ohromných železných lodí.

Pevnost samotná je z pevniny takřka nedobytná. Jacíkoli útočníci by se nejprve museli střetnout s armádami vládců Hraničních knížectví. A pokud by je překonali, tak by před nimi stejně nebylo žádné volné cesty k pevnosti, neboť ta vede skrz tunely zahrazené silnými branami, lstivými pastmi a rozhodnými obránci.

Útok od moře by byl ještě obtížnějším. Ohromná palebná síla trpasličí flotily ještě doprovázená ohromnými kanóny, kterými se ježí útes, stejně jako kovadlinou zkázy dohlížející na přístav, znamenají, že jakákoli útočící flotila by byla takřka okamžitě zničena.

Současným králem Barak Varru je Byrrnoth Grundadrakk. Ten je znám udržováním tradičních trpasličích hodnot, včetně vysílání bezvousých mladíků do Karak Kadrinu, aby zde završili svou výchovu. Někteří návštěvníci se sice dohadují, zda bude Barak Varr obchodu otevřen i nadále, ale králův respekt, který si získal mezi svými poddanými, je takový, že jej budou absolutně a bez otázek následovat.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.