Grombrindal

Každý trpaslík od toho nejmladšího holobrádka po toho nejsvraštělejšího dlouhovousa může zpaměti odvyprávět ságu o Grombrindalovi. Epický příběh, který se táhne po mnoho stovek veršů, sága o Grombrindalovi vypráví o tom, jak tento legendární trpaslík kráčí po horských stezkách známých jenom trpaslíkům a objevuje se neohlášen v časech, kdy je jeho pomoc nejvíce potřeba.

Kdo je přesně Bílý trpaslík, nikdo neví. Někteří tvrdí, že to není nikdo jiný než Snorri Bělovous z Karaz-a-Karaku, jediný trpasličí král, který získal jak dobré jméno tak respekt u fénického krále elfů. Jiní tvrdí, že to byl kdysi milenec Valaye a oblíbenec všech trpasličích bohů. Ať už je pravda jakákoli, sága o Grombrindalovi obsahuje tyto a ne méně než čtyřicet tři dalších tipů. Bílý trpaslík je hrdina z časů legend a vědomí, že kráčí v dnešních dnech světem, naplňuje každé trpasličí srdce nadějí a pýchou.

GrombrindalČetné jsou časy, kdy se osamělý trpaslík, v plášti a kápi, přidal k trpasličí armádě v předvečer velké a hrůzné bitvy. Osamělá a vážná, tato záhadná osoba si sama dělá společníka, hýčká si své pivo a hladí si svůj vznešený vous v tichém rozjímání. Je to jen v okamžiku, kdy je zahájena bitva, kdy se pravá povaha tohoto podivného návštěvníka odhalí, když je jeho nošený šedý plášť odhozen stranou a s pradávným ohňem žhnoucím v jeho očích si Grombrindal vybírá na svém nenáviděném nepříteli krvavou daň.

Tak tomu bylo i při bitvě na Velrybím mostě, když Grombrindal bránil násep proti hordě An-Case Vychloubačného a právě arogantní gobliní boss byl jeho jediným máchnutím připraven o hlavu. Tak tomu bylo i u Trpkého vrcholu, když byli nespočetní krysáci obráceni na útěk těžce přečíslenými horníky z Barak-Varr, jejichž potrhané řady držel povzbuzujícími výkřiky bělovousý pradávný. Stejně tak tomu bylo na Cragmere, když nejmocnější trpasličí hrdinové toho věku porazili armády bestiáků a orků s gobliny a stáli na kopci z padlých, který měl dobrých deset mrtvol na výšku. Tyto příběhy a tisíce dalších, všechny nesou odkaz Grombrindalova hrdinství a zázračné povahy jeho příchodu - vždy se objevuje, když plamen naděje blikotá a duše trpaslíků jsou nejvíce pokleslé.

V předvečer bitvy, když se strach plíží do srdcí trpaslíků jako temný stín, holobrádci a stejně tak i dlouhovousové udržují strážní ohně trochu zářivější a vždy mají připravený korbel piva pro případ, že by se cizinec v šedém plášti chtěl přidat k jejich zástupům.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.