Trpasličí horníci

Trpaslíci mají neuhasitelnou žízeň po zlatě a při svém hledání dalšího budují pod horami hluboké šachty, ale tento cenný kov není jedinou věcí, která pohání jejich zájem o dolování. Zvláště váženy jsou také drahé kameny a rudy, neboť mnohá trpasličí řemesla jsou závislá na pravidelných dodávkách obojího.

Trpaslíci jsou ideálně stavění na to, aby byli horníky, jejich síla a výdrž je činí skvělými ovládači dlát, kladiv a lopat. Mají také smysl pro kámen, vědí, kde je nejlépe kopat a kde zvolnit, aby se podepřela část tunelu. Závaly a další nehody jsou vzácné. Čím déle je důl používán, tím více technických vynálezů v něm bude. Parou poháněné motory, upevněné na místě, neustále tahají řetězy, které vlečou z hlubin nákladní vozíky. Některé klany mohou dokonce používat i novátorské vrtací stroje, které vynalezl nějaký inženýr. Ale ty, jakkoli úspěšné mohou být, nikdy nemohou nahradit schopnost i zkušenost trpasličího horníka.

Trpasličí horníci

Když trpasličí pevnost táhne do války, četné hornické klany vysílají své válečníky do bitvy. Jako gesto hrdosti na svou profesi, tito bojovníci obvykle nosívají krumpáče místo seker, ale taková je jejich dovednost s nimi, že to není žádnou slabinou. Je mnoho výhod plynoucích z toho mít takové jednotky v armádě, jmenovitě třeba ta, že dokáží použít svých schopností, aby se podkopali pod nepřítele a získali tak výhodu překvapení.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.