Pozemní síly Říše planoucího slunce

Se svou relativně menší velikostí a velmi roztříštěnými doménami je armáda Planoucího slunce jednou z mála, které opravdu operují s využitím struktury kombinovaných sil. Armády říše jsou rozděleny do tří hlavních organizací - Štítu, který brání stávající državy Planoucího slunce; Meče, který zastává roli hlavní ofenzivní síly říše; a Kruhu, vyvážené a flexibilní síly, která poskytuje jak záložní jednotky, tak bojové rezervy oběma ostatním organizacím - zároveň je však v nutných případech schopná nezávislé akce.

Ačkoli poměr jejich vybavení se může lišit, divize Planoucího slunce zahrnují všechny druhy sil a vybavení, od rot pěchoty až po mocné pozemní lodě a mobilní letiště. Navíc, každá divize má svou vlastní leteckou podporu a bitevní flotilu schopnou ji transportovat kamkoli po říši i mimo ni.

Pozemní síly Říše planoucího slunce

Pěchota Planoucího slunce, známá jako Ashigaru, bojuje hlavně v agresivních, rychle se pohybujících formacích. Tvrdým jádrem těchto formací jsou raketové útočné jednotky, které rovněž působí jako posádkové jednotky ve válečných strojích Planoucího slunce. Tito moderní samurajové se při své smrtící práci zcela vyhýbají používání palebných zbraní ve prospěch mečů a silných granátů s jedovatým plynem přejatých od Korejců.

Pozemní síly Planoucího slunce používají kvůli nepříznivému terénu, ve kterém musejí často bojovat, velmi nekonvenční vybavení. Jejich pozemní lodě mají podobu obrovských těžkých kráčedel schopných překonávat terén, který by obyčejné stroje zničil. Podporovány odolnými a víceúčelovými tanky a menšími kráčedly, které jsou vybaveny palebnými věžemi zničující síly, jsou silou, se kterou se musí počítat. Zvláště pak v těsném prostoru a obtížném terénu.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.