Biel-Tan: Úvod

Ikona Biel-TanKaždý světolet nese sémě eldarské kultury. Ne všechny jsou však identické ze všech pohledů, jelikož každý odráží kulturní dědictví svého původního dlouho mrtvého světa. Biel-Tan je proslaven pro silné válečnické ideály svého lidu. Pro eldary z Biel-Tanu je Stezka válečníka, životní fáze, která zahrnuje válečníky aspektů, považována za první krok po Stezce eldara. Po dosažení fyzické dospělosti se eldar Biel-Tanu stává válečníkem aspektu a jedině až splní svou roli, může pokračovat po Stezce eldara.

Válečník aspektuEldaři Biel-Tanu mají silný kodex cti a věří, že nejlepší cesta ke smrti je proti nepřátelům Biel-Tanu. Uprostřed světoletu je speciální Komnata Hrdinů, kde jsou umístěny kameny duchů mrtvých válečníků aspektů. Když musí věštci učinit z run složité rozhodnutí o budoucnosti světoletu, stahují se do Komnaty Hrdinů, aby ho konzultovali s mrtvými válečníky. Mrtví z jednotlivých bitev jsou umístěni společně a často označeni jménem bitvy, ve které padli - například mrtví z Corru padli při útoku Chaosu ve staré eldarské kolonii.

Symbolem Biel-Tanu je eldarská runa znovuzrození a její jméno nyní znamená "Znovuzrození pradávných dnů". Strážci Biel-Tanu nosí bílé nebo šedé uniformy se zelenými detaily. Stroje jsou často celé zeleně zbarvené s velkými částmi narušenými použitím vzoru spletených trnů v kontrastním odstínu.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.