Fuegan Planoucí kopí

Fuegan Planoucí kopí je eldarský fénický lord ohnivých draků. Umění války se naučil ve svatyni Asur pod dohledem prvního fénického lorda Asurmena, v době vzdálené tisíce let, v době kdy se zrodily válečnické aspekty.

FueganFuegan založil první svatyni aspektu ohnivých draků a vycvičil první válečníky v umění boje s ohněm a plamenem. Byl považován za ztraceného, když byla svatyně Asur zničena Arhrou, Padlým Fénixem.

Fuegan zmizel na mnoho století, než se znovu objevil během finální bitvy na Haranshemashu (což v překladě z eldarského jazyka znamená Svět krve a slz), kde se postavil po bok eldarů. Po konfliktu Fuegan zmizel v síti cest, ubíraje se jejími tajnými tunely, sleduje nepřátele svých dávných předků. V nedávné době byl zahlédnut na Meduse V s družinou exarchů ohnivých draků, kde útočili na imperiální sklady paliv.

Fuegan je vyzbrojen ohromným a smrtícím Ohnivým kopím a nosí Ohnivou Sekeru. Tato starobylá zbraň ve svém kování žhne rudých světlem svého vlastního žáru. Zbraň ode dne, kdy byla vyrobena, nikdy nevychladla a runy na jejím povrchu se tak neustále svíjejí ohnivou agonií. 

 

Proroctví

Fueganův osud je předpovězen v posledních slokách Asuryaty, legendy o fénických lordech, která je plně známa pouze bardům soumraku. Tato část vypráví, že to bude Fuegan, kdo svolá ostatní fénické lordy k poslední bitvě, Rhana Dandru, a že bude poslední, kdo v tomto konfliktu padne, což bude mít za následek smrt eldarké rasy, stejně jako jejích bohů, jako cenu za zničení Chaosu uvnitř Immateria.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.