Gravitační tank Falcon

Gravitační tank Falcon je všestranné vozidlo používané eldary jak jako transportér, tak na nesení těžkých zbraní. V eldarské mytologii během Nebeské války právě Sokol, choť Velké jestřábice, znovuzískal meč Anaris patřící jeho bohu Vaulovi a umožnil tak Eldaneshovi pokračovat v jeho boji s Khainem. Princip přinesení meče je reprezentován tankem Falcon, převážejícím jednotky do boje a zase je odvážející, když se boj příliš vyostří.

Gravitační tank Falcon

Vozidlo, jak název napovídá, je gravitačním strojem, a proto nemá žádnou formu pozemního pohonu a raději se spoléhá na vyspělou antigravitační technologii, která jej žene několik metrů nad zemí.

Stejně jako Wave Serpent může transportovat eldarské jednotky, ačkoli ne tak velké množství vzhledem ke zvýšeným nárokům těžkých zbraní obsahujích kanóny Shuriken, Bright Lances, raketomety, rozptylové lasery, hvězdné kanóny, zdvojené shuriken katapulty a pulzní lasery.

Pancíř vozidla je, stejně jako u většiny eldarských strojů, slabý, nicméně umožňuje mu pohybovat se rychle a přidávat další úpravy. Oproti strojům temných eldarů je Falcon uzavřený a netrpí tak otevřeností vůči okolnímu vzduchu.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.