Inkvizitor Czevak: Iyanden

Zkoumáním nedávné historie Iyandenu jsme dospěli pouze k jednomu závěru – eldaři Iyandenu jsou na pokraji vymření. Od Pádu mnoho z nich zemřelo a jako u všech eldarů, nová generace není příliš početná. Byl to však útok tyranidího roje úlové flotily Kraken, který mohl světoletu Iyanden zazvonit umíráčkem. Město plovoucí vesmírem bylo téměř zničeno a tisíce a tisíce jeho válečníků padlo v bitvě proti Velkému požírači. Byli na pokraji absolutního vyhlazení, avšak navzdory těmto příšerným ztrátám byl světolet před zničením zachráněn zásahem pirátského knížete Yriela a jeho Tajemných Jezdců.

Je však nepravděpodobné, že by Iyanden obnovil své ztráty a je jen otázkou času, než světolet vymře. Což můžeme snadno vyvodit na základě jednoho faktu: drtivá většina bojovníků na Iyandenu jsou uměle vytvoření válečníci. Tito přízrační strážci a přízračná šlechta využívají rozsáhlé eldarské znalosti psychiky a technologie přenosu duše, pro vytvoření nových uměle zkonstruovaných těl pro duši eldara, který o tělo přišel. Závislost na těchto konstruktech potvrzuje domněnku blížícího se konce jednoduše proto, že vytváření těchto přízračných válečníků je pro eldary odporná nezbytnost, jelikož nahlíží na tuto procedůru podobně jako my na vykrádání hrobů v naší kultuře. Nejen že eldaři vyrušují věčný odpočinek mrtvých, ale také v podstatě vytvářejí ze svých předků zombie a nutí je bojovat dál. Jak si každý umí představit, k takovémuto ohavnému chování by se přistoupilo pouze za těch nejnaléhavějších podmínek.

Tato závislost na mrtvých vedla ke zvýšenému počtu psykerů zaměřených na vyvolávání duší eldarů z nekonečného oběhu, kde jsou shromážděny. Tito nekromantičtí psykeři nebo duchovidci, jak se jim někdy mezi eldary říká, mistrně ovládají rozmlouvání s dušemi mrtvých a používání sofistikované psycho-krystalické technologie eldarských duševních kamenů. Normální schopnosti bojové magie mocných čarodějných psykerů se projevují u duchovidců ve stejné míře jako schopnost působit jakožto uzel nebo ohnisko pro duchy probuzené z jejich mrtvolného spánku. Přítomnost duchovidce vysoce zvyšuje koordinaci a flexibilitu těchto nemrtvých vtělení a stojí za zmínku, že kdykoliv bude vojenský velitel čelit takovémuto protivníkovi, eliminace těchto duchovidců by pro něj měla být neodkladnou a veledůležitou záležitostí.

 

Inkvizitor Czevak – Učení o bezbožných, Kapitola V

"Nekromanti z Iyandenu"

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.