Inkvizitor Czevak: Ulthwé

Ulthwé se mezi světolety proslavil díky tomu, že mnoho eldarů na něm následuje Stezku věštce a Stezku čaroděje. Údajně je to kvůli blízkosti světoletu Oku Teroru zahalenému Chaosem. Ulthwé prohlašuje, že potřebuje spoustu jasnovidců, kteří by neustále bděli nad mnoha různými podobami Chaosu, ale jiné světolety naznačují, že naopak Oko Teroru pošpinilo obyvatele Ulthwé a znásobilo jejich psychický potenciál. Ať už jsou důvody k těmto sklonům jakékoliv, když válečníci Ulthwé jdou do bitvy, vždy jsou doprovázeni mnoha mocnými psykery.

Věřím, že Ulthwé se ze všech světoletů nejvíce zaplétá do záležitostí jiných ras. Mnoho jasnovidců světoletu dokáže předpovídat budoucí události s větší přesností a delším trváním než ti z jiných světoletů. Koncil věštců, veden neblaze proslulým Eldradem Ulthranem, zdá se neustále odklání běh historie ke svému vlastnímu prospěchu, a proto jsou válečníci Ulthwé často vysíláni na mise, ve kterých jen jemně pozmění rovnováhu osudu, která se však znatelně dotkne jejich domova.

Předpokládám, že v minulosti jsme my sami již mnoho vytrpěli diky těmto bezohledným manipulacím. Díky těmto záhadným a jakoby rozporuplným konfliktům získali eldaři pověst náladových a nevypočitatelných. Jistý počet mých předchůdců přisuzoval některé z naších nejničivějších konfliktů zásahům Ulthwé. Mezi nimi jmenujme Druhou válku o Armageddon, Sanapanskou čistku, Vyhlazení Mortisu a Třetí příchod Oriana.

Ačkoliv naděje tu stále je. Dosavadní důvěra v psykery světolet opouští, neboť má nedostatek schopných válečníků aspektu. Stezka Věštce je nejdelší a nejnebezpečnější, což nechává eldarovi jen málo času, aby se vydal stezkou válečníka. Jako kompenzaci si Ulthwé vydržuje značnou stálou armádu strážců (obvykle jsou přitom strážci verbováni jakmile jsou potřeba, podobně jako naše planetární milice). Černí strážci jsou v oblastech kolem Oka Teroru známi jako ochránci, stejně jako smrtonosní protivníci.

 

Inkvizitor Czevak – Učení o bezbožných, Kapitola XXXVI

"Prokleté Ulthwé"

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.