Iyanden: Úvod

Ikona IyandenSvětolet Iyanden byl kdysi jedním z největších eldarských světoletů a jeho lid byl nejpočetnější. Iyanden byl dějištěm nejdramatičtějšího setkání eldarů s úlovými flotilami tyranidů, všepožírající hrozby jejíž postup skrz galaxii dosud strávil stovky lidských světů. Ačkoli eldaři nakonec vypudili útočníky, cena byla ohromná. Jejich kdysi mocný svět byl v troskách a čtyři pětiny obyvatel ležely mrtvé nebo umírající v jeho zničených sálech.

Unášen vesmírem byl světolet neschopen vyhnout se náhlému útoku tyranidů. Vlna po vlně se nelítostní úloví válečníci snášeli na světolet, vražděni eldary, ovšem za cenu tisíců životů. Psychická blokáda warpu tyranidy vyřadila přístup světoletu k pavučinovým cestám, což znemožnilo Iyandenu povolat pomoc od ostatních světoletů. Jako poslední zoufalý krok se eldaři z Iyandenu rozhodli vzbudit své mrtvé, aby vyhnali útočníky. Všechny pradávné kameny duší byly vyzvednuty z míst svého odpočinku a umístěny do kovových bitevních konstrukcí nazývaných přízrační strážci.

Válečník IyandenTito strašidelní válečníci zvrátili průběh bitvy a brzy byli tyranidi odraženi zpět, to bylo ovšem pro Iyanden pustým vítězstvím. Světolet a jeho lid byly rozděleni úderem, který nikdy nebudou moci zahojit.

Od svého probuzení se většina z iyandenských strašidelných válečníků vrátila ke spánku smrti a jejich kameny duchů byly znovu vloženy do jádra tvořícího kostru světoletu. Nicméně někteří z přízračných strážců stále zůstávají v bdělosti, řízeni hněvem a spalující touhou po odplatě. Tito hrdinové minulosti čekají na volání do bitvy a šanci na průchod hněvu k nepřátelům svého národa.

Barva spojená s Iyandenem je žlutá a symbolem Iyandenu je Svatyně Asuryana, nejstaršího a nejmoudřejšího z fénických králů. Většina iyandenských jednotek má žluté uniformy s detailem v kontrastující modré. Jejich stroje jsou také barveny ve žluté barvě.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.