Maugan Ra

Maugan Ra, Sběratel duší, je zakladatel a fénický lord válečnického aspektu temných ženců. Pochází z kdysi ztraceného eldarského světoletu Altansar, který byl jedním z mnoha světoletů, jak malých tak velkých, které přežily pád eldarské civilizace a následné zrození boha Chaosu, Slaaneshe. Altansar se dostal z dosahu psychické vlny, která zničila eldarskou říši, ale následně byl chycen uvnitř gravitačního pole Oka Teroru.

Ačkoliv eldaři z Altansaru statečně bojovali proti Chaosu, nemohli utéct nevyhnutelné zkáze a během pěti set let od pádu Eldarů byl jejich světolet pozřen warpem. Nic nezůstalo až na Maugana Raa, nejmocnějšího exarchy altansarské svatyně temných ženců.

Když Asurmen učil své bratry umění války, byl to Maugan Ra, který se nejvíce vzdálil od původního. Stvořil složitou zbraň okultní povahy: ne ostří jeho bratrů, ale temný a zlověstny artefakt, který mohl ničit jeho nepřátele zdálky. Jak se jeho umění zlepšovalo, Maugan Ra zjistil, že i ta nejmocnější zbraň může být ovládána s naprostou dokonalostí. To vedlo k vytvoření smrtícího Maugetaru, sběrače, a později k založení temných ženců samotných.

V nedávné historii sehrál Maugan Ra důležitou roli v záchraně eldarské rasy. Měl výrazný podíl v obraně Iyandenu před tyranidskou hrozbou ze strany úlové flotily Kraken. Během Třinácté černé křížové výpravy v roce 999.M41 Maugan Ra přišel na pomoc jednotkám Ulthwé proti silám Chaosu.

Maugan Ra

Je známo, že během této doby, byl Maugan Ra úspěšný v hledání a zachránění svého dlouho ztraceného domova, když vyvedl Altansar ven z Oka Teroru a odepřel tak Abaddonovi Ničiteli naprosté vítězství nad Impériem. Naneštěstí, mnoho Eldarů z ostatních světoletů hledělo na přeživší Altansaru s podezřením, po tom co byli po milénia ztraceni v Oku Teroru, věříce že žádný eldar nemohl odolávat vábení Chaosu tak dlouho.

Maugan Ra používá Maugetar, starobylou a mnohem mocnější verzi standardního shurikenového kanónu. Mauganovo brnění je složeno s fragmentů altarnské svatyně temných ženců. Maugan Ra se po Pádu objevil v černém brnění s vyřezávanými zlatými kostmi a s helmou, ozdobenou červenou lebkou jako obrazem samotné Smrti.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.