Pád eldarských bohů

O miliony let později, v 29. tisíciletí imperiálního kalendáře, poté co eldarská rasa cestovala ke hvězdám a vytvořila obrovskou říši díky vytvoření svých pavučinových cest immateriem, stala se dekadentní a úpadkářskou. Její myšlenky a emoce se ve warpu spojily v novém a smrtícím bohovi Chaosu - Slaaneshovi, Princi potěšení. Zrození Slaaneshe a Pád Eldar předznamenaly konec eldarského božského pantheonu. Slaanesh brutálně povraždil eldarské bohy - Lileath, Asuryana, dokonce i starou slepou Morai-Heg, bohyni osudu - ti všichni byli zabiti Slaaneshem. Khaine, nejmocnější válečník mezi bohy, se Slaaneshem bojoval a byl sražen a nakonec roztříštěn do milionu kousků, které se staly avatary Khaina, kteří nyní patří do nekonečného koloběhu každého eldarského světoletu. Tak se Lileathino pradávné proroctví naplnilo, neboť eldaři způsobili Khainovo zničení - dokonce i když bojoval za jejich záchranu.

Ačkoli toto je nejlépe známý z jejich mýtů, eldarská mytologie obsahuje mnoho příběhů a od každého z eldarů se očekává, že bude znát alespoň všechny ty hlavní. Dopad těchto mýtů na eldarský jazyk je rozsáhlý, neboť se říká, že ten je neskutečně složitý a takřka nesrozumitelný lidským uším, zejména díky neustálým a skrytým odkazům na tyto mýty. Například, eldarské slovo Faolchú, které obecně odkazuje na eldarský gravitační tank známý jako Falcon, také odpovídá legendárními ptákovi a jeho činům, poskytuje tak tomuto slovu konotaci za jeho prvotním významem.

Takřka na konci eldarské verze Války nebes, jak se věří na jednom světoletu, když Slaanesh uzmul Ishu jako svou, Nurgle, Morový lord, uslyšel její křik o pomoc a přišel jí pomoci. Nurgle vyrval Ishu z čelistí Slaaneshe a ta je dnes uvězněna v jeho komnatách s kotlíky, v jeho panství ve warpu, kde ji nutí ochutnávat všechny jedy a nemoci, které vytvoří. Pokud ho výsledky potěší, obrátí kotel a vyleje ho až do dna, nechá jej pršet na světy smrtelníků. Když ho nepotěší, pozře směs, vyzvrátí ji zpět do kotle a začne znovu. Říká se, že když je Nurgle zaneprázdněn se svými výtvory, Isha mluví ke smrtelníkům, pokoušejíc se jim poradit léčby na jedy, které ochutnala.

Je nutno si uvědomit, že Válka nebes je termínem, který je občas používán pro popis války mezi Necrontyr a Pradávnými před šedesáti miliony terranských let. To je samozřejmě zcela jiný konflikt, než ten popisovaný výše.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.