Ulthwé: Úvod

Ikona UlthwéSvětolet Ulthwé je vysoce militarizovaným světoletem. Jeho lid byl dlouho navykán na válku, jelikož je Ulthwé situován nebezpečně blízko k Oku Teroru - zborcené části galaxie, která je pevností Chaosu.

Ulthwé je znám mezi světolety tím, že se mnoho zdejších eldarů dává na Stezku věštce nebo Stezku válečníka, možná díky blízkosti Chaosu zahalujícím Oko Teroru. Ulthwé potřebuje své početné věštce, aby dohlíželi na mnohá a různorodá přestrojení Chaosu, což často naznačuje, že narozdíl od ostatních světoletů, je to Oko Teroru samotné, které poskvrňuje obyvatele Ulthwé a zveličuje jejich psychický potenciál.

VěštecStálá válka zocelila jeho lid, ne jenom válečníky aspektů, ale celou společnost Ulthwé. Potřeba bdělosti proti svému největšímu nepříteli vedla k vytvoření stálé jednotky strážců známé jako Černí strážci Ulthwé, podle barvy svých uniforem. Díky této velké síle stále mobilizovaných jednotek vydržel světoletu Ulthwé neustálý boj po stovky let.

Ulthwé znamená "Píseň Ulthanashe" a jeho symbolem je Oko Ishy. To reprezentuje slzy prolévané bohyní Ishou pro své smrtelné děti eldary. Barvou Ulthwé je černá, eldarská barva smutku, a je obvyklé, že eldaři tuto barvu nosí. Stroje jsou také většinou nabarveny černě, s jasným překrytím kamufláží v kostivě bílé nebo červené.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.