Zbraně Shuriken

Eldarský voják se Shuriken katapultemZbraně Shuriken jsou neobvyklejším typem zbraní na světoletech Eldar. Tyto zbraně spoléhají na pevné jádro munice, která je obvykle válcovitá (ačkoli existují mnohé varianty). Když zbraň střílí, vysokoenergetické impulsy odřezávají monomolekulární vrstvy z jádra munice, a poté vychrlí disk z pláště zbraně. Až sto shurikenů může být vystřeleno v dvouvteřinové salvě, přičemž standardní jádro munice je schopno poskytnout před spotřebováním nejméně deset takových salv. Nicméně tento způsob střelby v sobě nespojuje i přesnost na velkou vzdálenost, čímž nechává základní zbraň eldarů přesahovanou oponenty.

Zbraně Shuriken mají několik forem:

 

Shuriken pistole

Malé, ale smrtící Shuriken pistole jsou používány mnoha vojáky v armádě eldarů. Shuriken pistole jsou používány některými věštci, aspekty Vyjících Banshee, mnoha autarchy, strážci útočných sil a Útočnými Škorpióny.

 

Shuriken katapulty

Shuriken katapulty eldarů jsou obouruční zbraně používané strážci. Aspekt Strašlivých Mstitelů nosí podobný typ zbraní, známý jako "Shuriken katapult Mstitelů", což jsou Shuriken katapulty s odnímatelným laserovým hledím. Exarcha může zavelet Strašlivým mstitelům, aby vyprázdnili veškerou svou munici vystřelením nekontrolovatelné bouře čepelí. Shuriken katapulty jsou jedinou standardní řadovou zbraní, takže nejsou moc silné, ale pokud se strážci shluknou ve vyšším počtu, všechny Shuriken katapulty se pak zkombinují v sílu schopnou prorazit dokonce i skrz četné pláty tanku Leman Russ.

 

Shuriken kanóny

Většina eldarských strojů má mohutné Shuriken kanóny, které mají dvakrát tak větší velikost než normální Shuriken katapulty a jsou mnohem silnější. Některá vozidla jako třeba Wave Serpent nesou zdvojené Shuriken kanóny, které pálí současně a velmi rychle. Jeden kus zbraní tohoto typu je nesen i Mauganem-Ra, Sklízečem duší.

 

Shrieker kanóny

Tyto osobami nesitelné kanóny mají Smrtící Šašci a Vypery světoletu Saim-Hann. Shrieker kanóny používají shurikeny napuštěné "jedovatými genetickými toxiny", které způsobují, že jejich cíl exploduje a roztříkne do všech směrů kyselinnou krev, která může poškodit dokonce i ty nejopancéřovanější nepřátele. Ačkoli jsou tyto zbraně viděny na bojišti jen zřídka, jsou to mocné nástroje, které mohou děsit i bitvami zocelené veterány vesmírných mariňáků.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.