Luthor Huss

V raných letech vlády Karla Fanze se u brány sigmaritského kláštera poblíž Wissenburgu objevil hoch a přál si, aby mu bylo dovoleno přidat se do řad válečných mnichů. Když byl otázán na svou minulost, chlapec neodpověděl. Vše co mohl říct, bylo jeho jméno, Luthor Huss, ačkoli jeho planoucí touha po boji s Chaosem byla brzy všem jasná.

Následovalo mnoho let tvrdého tréninku, intenzivních studií a neflexibilní disciplíny. Hubený hoch vyrostl do vysokého svalnatého muže, jehož bojové schopnosti byly brzy výzvou i pro jeho učitele. Ukázal se také jako horlivý student cesty Sigmarovy a, na konci svých studií, se mohl střetnout se svými starými učiteli v důvtipných dialektických duelech. Jen jedna věc pro Luthora zbývala, aby si získal místo mezi svými bratry - potřeboval se postavit temnotě v bitvě a porazit ji.

Luthor opustil klášter a procházel Říší. Kázal víru v Sigmara a hledal znamení, šanci, aby ukázal svou cenu proti Chaosu. Nakonec tuto šanci dostal ve Weismundu, malém městečku na okraji Drakwaldského lesa. Když Luthor dosáhl Weismundu, našel jeho obyvatele ve velkém nepokoji. Jednotky městské milice byly v plné pohotovosti; sedláci a lesníci mířili do relativního bezpečí městské palisády se svým dobytkem. Zdálo se, jakoby se připravovali na obležení. Luthor brzy zjistil, že oblast napadla velká banda bestiáků a mnoho izolovaných komunit už bylo zničeno.

Bolestivé vzpomínky na jeho dětství probleskly novicovou myslí. Brzy byl zaneprázdněn obcházením města, povzbuzováním obráncům ohnivými proslovy a pomáháním měšťanům připravit se na hrozící útok. Bylo posláno pro pomoc, ale nejbližší posádka stálých jednotek byla v Helmgartu. Posilám bude trvat celé dny, než dosáhnou Weismundu. Náhle se zvrácené děti Chaosu vrhly na město. Velké byly činy odvahy, které Luthor ukázal, jelikož síla Sigmara s ním byla tohoto dne. Jeho mocné válečné kladivo srazilo mnoho zrůdností a nadpřirozená aura ho chránila během boje. Údery jeho nepřátel nebyly schopny prorazit jeho zbroj a odporné čarodějnictví šamana, který vedl bestiáky, bylo proti Luthorovi totálně bezmocné. Dokonce i ohromná hrůza s hlavou býka podlehla neúprosnému knězi.

Huss s hlavou bestiákaPo dvou dnech nepřerušeného boje dosáhly města říšské pomocné síly a bestiáci utekli do lesa. Luthor se přidal k jednotkám při jejich pronásledováni, ale když vojáci dosáhli okraje lesa, zastavili, protože považovali za bláznivé pokračovat pod temný baldachýn stromů. Luthor se však nenechal zastrašit a pronásledoval prchající nestvůry Chaosu. Brzy byl každý přesvědčen, že byl zuřivý novic zcela jistě zabit, ale po třech dnech Luthor znovu vystoupil z lesa. Se zbrojí potrhanou, svým vyčerpaným tělem pokrytým krví nepřátel, dosáhl Luthor tábora nesouce před sebou obrovskou rohatou hlavu šamana.

Po tomto vítězství proti Chaosu se Luthor vrátil do kláštera, kde byl vysvěcen. Od tohoto dne se přidával ke svým bratřím na bojišti, kde se vyznamenal v boji se slušebníky temnoty.

Luthor rychle postupoval hodnostmi a nakonec byl vybrán, aby se připojil k delegaci reprezentující jeho řád na sigmaritském koncilu v Altdorfu. Důvodem pro tento koncil bylo zvolení nového arcilektora, který měl nahradit Manfreda z Nulnu, který zmizel na severu během svého tažení proti chaosáckému vojevůdci Archaonovi. Luthor byl hluboce znepokojen tím, co viděl na koncilu. Viděl tlusté kleriky koncentrující se mnohem více na politiku a obchod, než na následování svatého cíle uloženého jim Sigmarem: boji proti Chaosu. S veškerou svou horlivostí své planoucí víry Luthor otevřeně odsoudil tuto duchodní uvolněnost a napadl lektory koncilu s tvrdými slovy výtek: "Bojovat s Chaosem na bojištích, ne bohatnout a tloustnout ve zlatých halách hlavního města, to je účelem našeho kultu!" vybuchl Luthorův hlas na koncilu. Nakonec se rozhodl rezignovat na svou pozici a opustil shromáždění.

Huss míří do bojeOd tohoto dne cestoval Luthor po Říši, kázal proti korupcí hlav Sigmarova kultu a podněcoval věřící, aby hledali vůli Sigmarovu bez meditací duchovenstva. Luthor se stal noční můrou každého zkorumpovaného kněze a říká se, že ti nejhorší z nich se dočkali strašlivého konce z jeho rukou. Arcilektor požádal theogonistu, aby Luthora exkomunikoval, ale svatý muž s ním nikdy nesouhlasil. Ani Luthor nikdy nenapadl Volkmara ve svých proslovech. Nevysvětlitelný úsměv, který se objevoval na theogonistově tváři, vedl mnohé k tomu, aby si mysleli, že starý muž ví o Lutherovi něco důležitého. Něco co nemůže nebo nechce odhalit.

Nedávno tato kontroverzní postava identifikovala mladíka známého jako Valten jako povzneseného Sigmarem, zachránce Říše před hrozbou Bouře Chaosu. Přesto Luthorovo prohlášení vyústilo ve velký čin kontroverznosti, dokud Císař samotný neuznal Valtena jako duchovního vůdce Říše, čímž Huss získal velkou porci důvěryhodnosti.

Luthor je nejhlasitějším Valtenovým obhájcem a podporovatelem. Jak Valten pochoduje směrem k Middenheimu, aby ho pomohl osvobodit z obležení, je Huss stále na jeho straně.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.