Sekban, speciální námořní jednotka

Symbol"Vzdejte se teď a bude s vámi zacházeno dle pravidel Koncilní konvence. Jinak zemřete. My jsme bod zlomu. Za námi jsou naši lidé. Naším úkolem je chránit je. To znamená, že nikdy neprojdete. V téhle chvíli musíte rozhodnout o svém osudu."

Bayar Korel, amir (důstojník) sekbanské jednotky. Obrana marzuqahské karavanseráje. Vrchol NeoKoloniálních válek.

Jednotka Sekban byla vytvořena sultánem jako pravidelný dobrovolnický oddíl sloužící jako obranná síla pro haqqislamitské orbitální stanice a karavanseráje. Dobrovolnický charakter jednotky byl důvodem, proč získala pojmenování po starých nepravidelných mušketýrských regimentech Ottomanské říše, která taktéž využívala dobrovolnických oddílů.

Původně byla Sekban posádkovou jednotkou bez poslání nebo vytrénování jakožto elitní jednotky. Od jejích členů bylo nejvyšším velením i obyvatelstvem očekáváno, že budou sloužit jako odpuzovadlo pirátů a nájezdníků a nic víc. Ale to se změnilo s tragickými událostmi Silkovým revolt. Když se exiloví obchodníci se Silkem obrátili proti vládě po přísných fiskálních reformách dekretu Hachiba Mudassara a použili svých rozsáhlých zdrojů k najmutí žoldáků, aby vytvořili svou vlastní základnu moci, Sekban zůstali pevní a loajální. Veškeré peníze v rukou těch, kteří chtěli ustanovit plutokracii a utlačovat jejich rodiny a sousedy, nemohly vykoupit loajalitu vojáků stojících vysoko v haqqislamitských ideálech a s povinností bránit.

Sekban

Sekban bojovali tvrdě a dobře, často izolováni v odlehlých karavanserájích vzdálených systémů, bez možnosti obdržet posily nebo podporu. Získali mnohých vítězství, ale taktéž utrpěli porážky. Nejhorší z nich se udála, když byli, navzdory své oběti, přečísleni a nedokázali zabránit Masakru na stanici Al-Umara. Silkové revolty zanechaly na jednotce svůj otisk - a navždy ji změnily. Když revolty skončily, už nadále nebyli posádkovou jednotkou, ale veteránskými vojáky, kteří se dokáží postavit čemukoliv. Sultanát odměnil jejich loajalitu přesunem pod Velení speciálních operací, kde byli přetvořeni v elitní útočnou jednotku. Ačkoli jsou její členové i nadále rekrutování z civilní populace, kandidáti nyní musí podstoupit extrémně tvrdý trénink, neboť jednotky Sekban už nedovolí, aby se stala další jatka nevinných jako při Masakru na stanici Al-Umara a to dokud budou její členové pořád stát na nohou.

Běžná sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.