Aesanar

Jeden z princů Nagarythe, jménem Alandrian, který se postavil na stranu druchii, byl pověřen Morathi, aby zabil Stínového krále. On, jeho dvě dcery, Hellebron a Lirieth, které byly khainovskými assassinkami, a Ashniel, čarodějka a první láska Stínového krále Alitha Anara, uspěli v chycení do pasti a pobití řady z Alithových Stínů. Podařilo se jim i zabít elfa s Měsíčním lukem, který přitom zabil Lirieth. Jen dva Stíny unikly masakru.

Všichni si mysleli, že je Stínový král mrtev, dokonce i jeho vlastní Stíny. Ty byly poté seskupeny Tharionem, nejstarším ze stínových válečníků, v Elanadris, sídle rodu Anar zničeném Druchii. Zde vytvořily tábory pro utečence a žily v míru po řadu let, postrádajíce nejen lstivého vůdce, ale i dostatečný počet. Řada let gerilových válek si na nich vybrala těžkou daň.

Tento problém nakonec elfové vyřešili tím, že v městech a vesnicích okupovaných Druchii, našli všechny ty, kteří nové vládce neměli rádi a nenáviděli je. Stíny je vzali do Elanadris a založily nové tajné království (stále spíše tábor pro utečence). Tento lid začal sám sebe nazývat Aesanar, což znamená "Nový lid Anar" a Tharion byl zvolen jejich prvním lordem.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.