Chimera

Běžné transportní stroje imperiální gardy, Chimery jsou extrémně pevná a bytelná vozidla, schopná být osazena několika pěchotními podpůrnými zbraněmi. Po milénia znovu a znovu prokazovaly svou spolehlivost a zůstávají pádným symbolem imperiální gardy.

ChimeraChimera je jedním ze základních kamenů arzenálu imperiální gardy, vyzkoušený a otestový pěchotní transpotér, který více než dobře sedí svému účelu. Uvnitř jejího dobře opancéřovaného trupu může v relativním bezpečí cestovat celá jednotka imperiálních gardistů spolu s přiděleným důstojníkem nebo komisařem, zatímco na střelecké věži Chimery umístěný multi-laser a na trupu přidělané těžké boltery potlačují nepřítele.

Trup Chimery je vůči vnějšímu prostředí utěsněn a navržen k obojživelnosti, což umožňuje švadronám rychle se pohybujících obrněných transportérů být v čele útoků přes řeky a ledy nebo se dokonce účastnit pobřežních výsadků. Ačkoli ne tak dobře chráněná jako hlavní bitevní tanky typu Leman Russ, Chimera nabízí slušnou míru ochrany pro svou osádku a je ochranou proti palbě malých zbraní, schopná dokonce s relativní snadností odvrátit autocannon nebo střelu plasmy.

Snad největší výhodou Chimery je rozsah zbraní, které může nést, neboť jak trupové, tak na věži umístěné zbraně jsou zaměnitelné za alternativní těžké zbraně včetně těžkých plamenometů a zdvojených těžkých bolterů. Nehledě na svou výzbroj, Chimera schopně slouží jako vysunutá střelecká základna, jakmile doručí svou posádku do bitvy, vysílá záplavu palby, která doplňuje zbraně její jednotky.

 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.