Drookianská Bažinná Stráž

Regimenty Drookianské Bažinné Stráže imperiální gardy jsou tvořené převážně lehkou pěchotou (ačkoli existuje i množství švadron lehké jízdy), známou pro své průzkumné a infiltrační schopnosti. Domovský svět regimentu, Drook VI, je téměř úplně pokryt mokřinami a mlhou zahalenými bažinami. Jediným imperiálním osídlením na planetě je hrstka měst, takže se obyvatelstvo řídí takřka jen svými vlastními zákony, krom toho, když je, jednou za generaci, vyzváno k rekrutování mužů pro imperiální gardu.

Lidé Drooku žijí pro čest jména svého klanu a pohlížejí na každého cizince jako na nepřítele, který má jen stěží právo pokračovat v dýchání. Klany mezi sebou vedou neustálé války, provádějí nájezdy na dědičná území svých sousedů, vraždí a loupí cokoliv, co může být odneseno na zádech chlupatých jízdních monster zvaných rekhorny.

 

Bojový styl

Člen regimentuRegimenty jsou často určeny pro světy, kde se může nejlépe využít jejich přirozených schopností. Nejnásilničtější a nejschopnější vojáci se používají jako harcovníci, zvědi nebo infiltrátoři. Komisaři přidělení k drookianským regimentům zjistili, že nejlepší způsob jak motivovat své vojáky, je využít jejich nenávisti vůči cizincům, označením nepřítele jako nepřítele klanu a, pokud je to nezbytné, říci jim, že tito protivníci urazili předky regimentu.

Drookské jízdní jednotky často používají taktiky založené na rychlé a tiché infiltraci, následované smrtícím útokem, pokud se jedná o výhodnou situaci. Nicméně drookská jízda není známa pro svou železnou disciplínu, když čelí silnějšímu nepříteli, a spíše tíhne k rozptýlení, než aby riskovala střet, ve kterém je jen těžko vyhraje. Tento fakt vedl v minulosti k velkému množství dezercí, takže nedochází k pokusům o útoky proti mocnějším nepřátelům, tedy pokud není regiment doprovázen vysokým podílem komisařů.

Drookiani nepoužívají často značení jednotek na nižších úrovních, než jsou kompanie a takto udržují pohyblivou organizaci více odpovídající jejich postavení jako lehké pěchoty.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.