Elysianští Výsadkáři

Výsadkový SentinelImperiální regimenty Elysianských Výsadkářů jsou známy pro svou schopnost rychlého rozmístění za použití leteckých pěchotních transportérů nazývaných Valkyrie a za následného použití grav-chutů pro sestup z vysokých výšek. Elysianští Výsadkáři jsou schopni provést výpady hluboko na nepřátelské území a vzhledem k tomu tedy není v jejich možnostech nasazovat během misí jakoukoli těžkou techniku. Jedním z mála strojů, který s sebou mohou vzít na mise, je modifikovaný výsadkový Sentinel, ovšem stejně tak mohou vojáci po určitou dobu spoléhat i na podporu letadel Valkyrie a Vulture, poté co je tyto stroje vysadí. 

 

Nábor a trénink

Elysiané pochází ze zeleného světa nějakých třicet světelných let od Armageddonu směrem ke galaktickému středu. Systém Elysia a okolní divoký vesmír jsou známé pro své piráty, protože hlavní obchodní cesta přes sektor prochází kolem Elysie a četné vířící plynové oblaky a stovky asteroidových polí představují ideální místo pro přepady. Díky boji s touto vždy přítomnou hrozbou jsou Elysiané vždy dobře vycvičení v naloďovacích akcích z lodě do loď a v bojích v souhře s orbitální podporou při útocích na izolované pirátské základny.

Elysianští Výsadkáři jsou kompletně dobrovolné a vyžadují alespoň jedno celé období služby v elysianských planetárních obranných silách. Po podpisu jsou vojáci posláni na tréninkové základny rozmístěné po celé Elysii, kde jsou intenzivně trénováni v umění výsadků pomocí grav-chutů a vylepšují si zde i schopnosti boje a přežití. Elysiané se stávají během tréninku skvělými střelci, což jim umožňuje snížit nastavení laserových nebo automatických zbraní na jediný výstřel a získat přitom stejnou, ne-li větší, efektivitu, jakou dosahuje řadový gardista s nastavením na plný automat. Zasáhnout každou střelou je pro Elysiany prostě nutností, pokud chtějí přežít po dny nebo i týdny bez nových zásob.

 

Bojový styl

Elysianské regimenty patří mezi vysoce specializované jednotky imperiální gardy - jsou mezi těmi nejlepšími silami rychlé odpovědi, které může imperiální garda nasadit. Nejen díky tomu, že mají jedna z nejlepších a nejlépe opatrovaných vybavení a vysokých počet vojáků zvláštního nasazení ve vlastních řadách, ale i vzhledem k jejich perfektní taktice útoků na grav-chutech a útočných transportních strojích Valkyrie. Pro elitní vojáky Elysie je obvyklé, že se ve velkých počtech objeví na obloze nad svým cílem, načež přímo prší na bojiště a rozsévají škody a zmatek v nepřátelských liniích dokonce i před tím, než přistanou na zem. Nicméně bojová doktrína nedovoluje těmto výsadkářům takový luxus, jako je využívání bojových tanků Leman Russ, dokonce ani všudypřítomných pěchotních transportérů Chimera. Cokoliv většího než lehký Sentinel nemůže být vysazeno s grav-chutem. Následkem toho se Elysiané specializují na přepady, dosažení cílů a jejich držení, ale nemohou pozice držet proti jakékoli dlouhotrvající střelbě. Ve velkých konfliktech je to nutí k využívání útoků udeř a uteč, kdy výsadkáři splní svůj úkol a poté rychle mizí. V menších střetnutích jsou pak Elysiané dostatečné schopní a vybavení, aby operovali po dlouhou dobu bez čerstvých zásob. 

 

Zbraně a vybavení

Bojové obleky Mk. XII: Elysia je bohatou planetou - díky tomu, že je centrem obchodu - a dobře se stará o to, aby schopnosti jejích výsadkových regimentů byly chráněny za nejlepší zbrojí, kterou si může dovolit.

Zbraně: Výzbroj používaná výsadkovými regimenty pochází z jednoho místa - kovářského světa Accatran. Většina vojáků dává přednost laserové pušce vzor Accantran pro její kompatibilnost s prakticky každým energetickým zásobníkem, který je k dostání, ačkoli mnozí vojáci raději využívají útočnou brokovnici.

Tlakové helmy typ 5: Ten typ helem je využíván pro výsadky z vysokých výšek nebo pro nepřátelská prostředí jako jsou asteroidy nebo jedovaté pustiny. Helma si bere vzduch ze zásobníků v batozích na zádech vojáků a také slouží k ochraně hlavy vojáka před zraněním, stejně tak jako mu poskytuje noční vidění a zaměřovací přístroje. Tlakové helmy typ 5 jsou jednou z mála částí vybavení, která není pro využití Elysianskými Výsadkáři importováno z jiných planet.

Bojový batoh Mk. IV: Tento bojový batoh je robustní, vyrobený z kvalitních kovových kompozitů a obsahuje zásobu vzduchu pro vojáky, komunikátor a samozřejmě i další základní zásoby (jako třeba jídlo). Toto vybavení bylo navrženo k použití s tlakovými helmami typ 5, takže musí být rovněž vyráběno na Elysii.

 

Regimentální motto

"Z nebe!"

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.